Prasideda ankstyvojo skaitymo skatinimo renginių ciklas „Paskaityk man“

Balandžio ir gegužės mėnesiais Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks ankstyvojo skaitymo skatinimo renginių ciklas „Paskaityk man“.

Šio renginių ciklo tikslas – populiarinti ankstyvojo skaitymo naudą, informuoti visuomenę, ką ir kaip skaityti 0–3 metų amžiaus vaikams, bei išgirsti specialistų rekomendacijas.

Literatūra yra viena iš prieinamiausių kultūros formų, su kuria lengva supažindinti jau nuo ankstyvųjų gyvenimo dienų. Ji skatina pažinimą, mąstymą, vertybinių nuostatų formavimą. Ši ypatinga misija pirmaisiais vaiko gyvenimo metais yra patikima tėvams. Tačiau ant kelių pasisodinus judrų mažylį, kuris dar net nemoka kalbėti, tėvams dažnai kyla daug klausimų: „Ar verta skaityti tokiam mažam vaikui? Ar mane supranta? Ar manęs klausosi? Knygynuose ir bibliotekose tiek daug knygų vaikams… O ką skaityti patiems mažiausiems?“. Galų gale – „Kaip jiems skaityti? Ar būtina pavirsti aktoriumi, kad mažylis išgirstų skaitomą tekstą?“.

Renginių metu tėvai susipažins su ankstyvojo skaitymo nauda, sužinos, kokią literatūrą rinktis mažiausiesiems, plės kultūrinį akiratį ir ugdys kūrybiškumą.

Renginių ciklo metu vyks penki renginiai: du seminarai, kuriuose įvairių sričių specialistai dalinsis teorinėmis žiniomis ir patirtimi apie skaitymo naudą mažyliams, ir trys praktiniai užsiėmimai, kuriuose bus galima įtvirtinti įgytas žinias seminaruose.

Į renginius reikalinga registracija https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwO_uF5qAoloBuA7CY8JlH50VUn6UdHXGhCVPKXEkjQE7hgQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Renginių tvarkaraštis:

Balandžio 16 d. 10–13 val. Konferencijų salė

Seminaras tėvams „Kodėl, ką ir kaip skaityti vaikams?“

Seminaro tėvams metu psichologijos mokslų daktarė Ramunė Dirvanskienė, vaikų literatūros tyrėja ir ekspertė Džiuljeta Maskuliūnienė bei aktorė Daiva Rudytė padės rasti atsakymus į pagrindinius tėvams rūpimus klausimus: „Kodėl skaityti? Ką skaityti? Kaip skaityti vaikams?“.

Balandžio 23 d. 11–13 val. Konferencijų salė

Motyvacinis Vilmos Juškienės seminaras tėvams „Paskaityk man“

Vilma Juškienė – sertifikuota socialinio-emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė, lektorė, mentorė, vieno didžiausių tinklaraščių tėvams apie vaikus Lietuvoje – JieVaikai.lt – autorė.

Lektorė padės tėveliams atpažinti tiek kuriančius meilę skaitymui, tiek ją griaunančius šeimos elgesio modelius, pasidalins praktinėmis įžvalgomis ir rekomendacijomis, ką daryti, kad skaitymas namie taptų malonia rutinine veikla.

Balandžio 26 d. 11–12 val. Sensorinis kambarys

Būsimų tėvelių garsiniai skaitymai „Jaučiu: tu mane girdi“

Būsimų tėvelių garsiniai skaitymai savo dar negimusiems mažyliams. Užsiėmimo metu ŠAVB bibliotekininkai dalinsis žiniomis apie ankstyvo skaitymo naudą, drauge garsiai skaitys vaikų literatūros kūrinius, juos reflektuos (Debi Gliori. „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“; „Tėtis mane myli“; Antoine de Saint-Exupery. „Mažasis princas“; Evelina Daciūtė. „Laimė yra lapė“ ir kt.).

Gegužės 3 d. 10–11 val. Sensorinis kambarys

Ankstyvojo skaitymo grupinis užsiėmimas 0–2 metų amžiaus vaikams ir jų tėveliams „Ku-kū, kas tu?“

ŠAVB bibliotekininkai padrąsins pačius mažiausiuosius ir jų tėvelius drauge žengti į Knygų pasaulį! Užsiėmimo metu bus praktiškai pademonstruoti keli skirtingi skaitymo kūdikiams (ir su kūdikiais!) metodai, kuriuos tėveliai galės taikyti patys namie. Tėveliai bus trumpai supažindinti su skaitymo „nuo gimimo“ nauda vaikams.

Gegužės 10 d. 10–11 val. Sensorinis kambarys

Ankstyvojo skaitymo grupinis užsiėmimas 2–3 metų amžiaus vaikams ir jų tėveliams „Ga ga ga – knyga“

ŠAVB bibliotekininkai padrąsins mažuosius skaitytojus ir jų tėvelius drauge tyrinėti Knygų pasaulį! Užsiėmimo metu bus praktiškai pademonstruoti keli skirtingi skaitymo 2–3 metų vaikams (ir su vaikais) metodai, kuriuos tėveliai galės praktikuoti patys namie. Tėveliai ir mažyliai bus supažindinti su reguliaraus skaitymo vaikams nauda, skirtingais vaikų literatūros žanrais, jų skaitymo būdais.

Renginiai nemokami!

Kilus klausimų, galite kreiptis el. paštu asta.jasiulioniene@savb.lt , tel. 841 371730.

Renginių organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginiai yra projekto „PASKAITYK MAN: ankstyvojo skaitymo skatinimo renginių ciklas tėvams“ dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Informacijos specialistė

Eglė Kazimieraitienė

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: