AktualuKultūra

Premjera Šiaulių teatre – šokio spektaklis apie laimę

Kas yra laimė? Atostogos, bučinys, dėkojimas, gyvenimas, išsipildymas, jausmai, kelionės, laisvė, mylėtis, nebijoti, pašnekesys, ramybė, suknelė, šokis, taika, vaikai, žinojimas, kad laimė egzistuoja…„Laimės žodynas“ gimė iš daugybės atsakymų į , rodos, tokį paprastą, bet kartu ir nelengvą klausimą, kas yra laimė. Patys spektaklio kūrėjai teigia, kad laimė jiems buvo galimybė paklausti žmonių, kas yra laimė ir sulaukti atsakymų – netikėtų, atvirų, romantiškų, o kartais ir labai kasdieninių laimės apibrėžimų. Tad spektaklis „Laimės žodynas“, kaip ir visi žodynai, sudarytas iš žodžių. Jie surikiuoti tvarkinga eilute. Juk kiekviena raidė yra disciplinuota žaidėja. Tik ar mūsų laimės pojūčiai, nuotaikos ir būsenos lengvai pasiduoda tvarkos įsakymui? Ar mes galime savyje surasti mygtuką, kurį paspaudus, išgyventume laimės antplūdį? O gal žmogaus laimė yra miražas, siekiamybė, troškimas? Gal laimė yra tai, ko kiekvieną valandą ar net minutę staiga, tarsi ištikti stabo, pasigendame. Tai tarsi nuolatinis kasdienis plyšis, trūkumas, stoka. O gal tikroji laimė yra tiesiog galvojimas, svajojimas, ėjimas į laimę?

„Laimės žodynas“ neišmokys, kaip tapti laimingu, bet šokio ir judesio būdu jis atskleis laimės prigimčių sūkurį, kurio pagauti mes priartėsime prie kiekvieno žmogaus vidinėje realybėje egzistuojančios visatos.Spektaklio kūrėjus įkvėpė vienas įdomus ir jiems netikėtas aktoriaus Sauliaus Eduardo Pauliukonio biografijos faktas – jaunystėje Saulius šoko legendinio mimo Modrio Tenisono trupėje. Šiandien aktorius scenoje vėl išgyvena panašų santykį su kūno erdve. Sauliaus linija spektaklio dramaturgijoje užima svarbią vietą, tačiau kiekvieno iš šešiolikos spektaklyje dalyvaujančių aktorių vaidmuo yra savaip ypatingas.„Laimės žodyną“ kūrė patyrusi garsių Lietuvos menininkų komanda – „Auksinių scenos kryžių“ laureatai choreografė Agnija Šeiko, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis. Dramaturgė Sondra Simana ir šviesų dailininkas Andrius Stasiulis jau keletą metų sėkmingai bendradarbiauja su „Šeiko šokio teatru“.

Agnija Šeiko: Mane domina saviarcheologija, procesai ir žmogaus kelionė – laike, savo istorijoje, jausmuose ir būsenose. Judesys ir kūnas atrakina netikėtas duris arba, kalbant archeologijos terminais, atkasa niekada neįsivaizduotus ten esančius sluoksnius. Laimė dažniausiai klaidina, todėl laimės sąvokos ir reikšmės tyrinėjimas yra tai, kas mane labiausiai domino šiame kūrybos procese.

Režisierė-choreografė – Agnija Šeiko
Choreografė – Dovilė Binkauskaitė
Choreografės asistentė – Inga Kuznecova
Dramaturgė – Sondra Simana
Scenografė – Sigita Šimkūnaitė
Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė
Kompozitorius – Mantvydas Leonas Pranulis
Šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis

Spektaklis bus rodomas lapkričio 24 d. 18.30 val. ir lapkričio 25 d. 18 val.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai