Premjeras A. Butkevičius: „Šiaulių universitetas yra reikalingas regionui ir turi tenkinti darbo rinkos poreikius“

Kovo 4 d. Šiaulių universitete apsilankęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus su šio Universiteto vadovais aptarė šios Šiaurės Lietuvos universitetinės aukštosios mokyklos perspektyvas ir tolesnes vystymosi kryptis ir galimybes.

 

but 10 (1)Kalbėdamas susitikime su Universiteto bendruomene premjeras patikino, kad Vyriausybės nuomone, regioniniai Šiaulių ir Klaipėdos universitetai Lietuvai yra reikalingi. Tačiau A. Butkevičius pažymėjo, kad Šiaulių universitetas turi atlikti tam tikrus namų darbus, kad galėtų toliau sėkmingai dirbti ir turėti ateitį. Anot Ministro Pirmininko, Universiteto vadovai jau atliko nemažai darbų, tačiau dabar didžiausias dėmesys turėtų būtų skirtas rinkodarai ne tik Šiaulių regione, bet ir visoje Lietuvoje.

A. Butkevičius: „Jūs turite aiškiai visiems pasakyti apie savo viziją ir misiją, apie tuos strateginius darbus, kuriuos esate suplanavę. Vizijoje turėtų būti aiškiai parodyta, kodėl šis Universitetui regione yra labai svarbus ir reikalingas, aišku, įvertinus regiono ir visos Lietuvos darbo rinkos poreikius. Universiteto vadovams greitu laiku pateiksime tam tikras užduotis – įvertinti savo Universiteto situaciją regione ir perspektyvą“.

Butkevičius pažymėjo, kad Šiaulių universitetas turi vykdyti tokias studijų programas, kurios reikalingos regionui ir visai Lietuvai. Jo nuomone, jeigu Šiauliuose neliktų Universiteto, būtų padaryta didelė žala visai švietimo sistemai regione, regiono investicijų patrauklumui, neigiamai atsilieptų jauniems regiono žmonėms, kurie čia dirba, augina vaikus, planuoja savo ateitį. Manau, kad Lietuvoje nebūtina vadovautis principu, kad Universitetai turi jungtis ir stambėti. Pasaulyje yra daug įvairiausių ir nedidelių universitetų, kurie atitinka regionų poreikius. Šiauliečiams linkėčiau turėti aiškią viziją ir ją pateikti visuomenei. Turi būti sinergija: mokslas, studijos, verslas ir valdžia. Kiekviena švietėjiška įstaiga yra labai naudinga žmonėms. Jeigu ji užsidaro, tai kiekvienu atveju prasideda tam tikra bendruomenės degradacija. Jeigu mes kalbame apie šalies socialinės gerovės kėlimą, žmones turime nukreipti mokslui ir studijoms“, – sakė Ministras Pirmininkas.

but 9 (1)Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas Rimvydas Vaštakas pažymėjo, kad Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus paminėti kai kurie namų darbai Šiaulių universitete jau yra padaryti – sumažintas studijų programų skaičius, pasirenkant tas studijų programas, kurios yra rentabilios, apsispręsta dėl mokslinių krypčių skaičiaus, sutvarkyta Universiteto valdymo struktūra. R. Vaštakas atkreipė dėmesį ir į Universiteto pastangas gerinti įvaizdį, vidinę ir tarptautinę rinkodarą. „Studentų skaičiaus mažėjimą reikėtų kompensuoti užsienio šalių studentais. Jau turime neblogų žinių iš Ukrainos ir kitų šalių. Jeigu mums pavyks rinkodarinę kampaniją sėkmingai „įsukti“, tai tikimės, kad pradėdami naujuosius mokslo metus turėsime optimistiškesnį scenarijų“, – teigė Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas.

Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis patikino, kad premjero išsakytos pastabos yra žinomos. „Turime patvirtintą Universiteto strategiją, kurioje yra numatyta ir įvaizdžio gerinimo kryptis. Žinodami demografinę situaciją, daug dėmesio skiriame ir skirsime užsienio studentų pritraukimui. Bakalauro studijų programų studentų mažėjimą turime būtinai sustabdyti. Iš Premjero gavome patikinimą, kad galėsime pretenduoti į ES lėšas įrengiant naujas ar atnaujinant turimas laboratorijas, įsigyjant modernią jų įrangą. Numatome daug  didesnį dėmesį mokslinei veiklai, be kurios joks universitetas neįsivaizduojamas“, – po susitikimo su Ministru Pirmininku sakė Šiaulių universiteto rektorius.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos vyresn. specialistas Zenonas Ripinskis