Prevencinio renginio metu pareigūnai moksleivio kuprinėje aptiko narkotikų

Šiaulių apskrities pareigūnai, vykdydami praėjusiais metais pradėtą prevencinę akciją „Be narkotikų – saugiau“, balandžio 20 d. užsuko į Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją. Jų prevencinis vizitas baigėsi kriminalu – ikiteisminiu tyrimu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Šios akcijos renginių metu bendruomenės pareigūnai mokymo įstaigose lankosi su kinologais. Pirmiausia pareigūnai su narkotikų ieškoti apmokytu šunimi surengia reidą per rūbinę ir klases, po to visi renkasi į salę, kurioje vyksta pokalbiai apie svaigalų vartojimo bei platinimo žalą ir už tai gresiančią atsakomybę.

Septynmetė pareigūnų pagalbininkė keturkojė Lota, apšniukštinėjusi gimnazijos rūbinę ir dvi klases, užsukusi į trečią klasę, atsigulė prie vieno jaunuolio kuprinės. Tai – šuns ženklas, kad ji užuodė narkotines medžiagas. Patikrinę šio berniuko kuprinę, pareigūnai kartu su socialine darbuotoja, joje rado plastikinį maišelį su biria augalinės kilmės, įtariama, narkotine medžiaga. Tiek jaunuolį, tiek visą klasę ištiko šokas.  17-mečiui moksleiviui klasę teko palikti. Iš mokyklos suolo jis atsidūrė areštinėje.  Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jam pareikštas įtarimas. Užsienyje gyvenantiems vaikino tėvams ši žinia turėtų tapti signalu, kad nepilnametystėje tėvų buvimas šalia vaikų yra labai svarbus, formuojant ir nulemiant jų gyvenimo kelią.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį Šiaulių profesinio rengimo centro 18-mečio kuprinėje taip pat buvo rastas paketėlis su neaiškios medžiagos likučiais, keliančiais įtarimą, jog tai – psichotropinės medžiagos pėdsakai.

Klasėje buvę ir šį įvykį stebėję bendramoksliai tokią žinią priėmė nuščiuvę. Vaikino gyvenamojoje vietoje atliktos  kratos  metu buvo rasta metalinė dėžutė su taip pat narkotinių-psichotropinių medžiagų likučiais ir pusantros tabletės, kurios taip pat priskirtinos kvaišalams.