Respublikinei Šiaulių ligoninei – Naujagimiui palankios ligoninės statusas

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikai suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės statusas. Pasak Moters ir vaiko klinikos vadovo dr. Lino Rovo, šiam žingsniui buvo ruoštasi iš anksto. Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą, paskelbtą Tarptautinės Pasaulio sveikatos organizacijos drauge su Jungtinių tautų vaikų fondu, ligoninė pasirinko savo noru ir pasiryžo įgyvendinti visus principus bei reikalavimus, kad gautų teisę iki 2019 metų vadintis Naujagimiams palankia ligonine.

Moters ir vaiko klinikos Akušerijos profilio specialistai įvykdė daug paruošiamųjų darbų, personalas dalyvavo mokymuose, kad galėtų tinkamai bendrauti su pacientėmis ir perduoti joms pagrindinį principą, kad kūdikių žindymas yra labai svarbus kūdikių ir mamų sveikatai.

Pasak dr. L. Rovo, Naujagimiui palankioje ligoninėje motina ir naujagimis kartu palatoje turi būti visą parą ir tai įgyvendinta. Visos gimdyvės supažindinamos su žindymo privalumais. Mamos skatinamos žindyti kūdikį tiek, kiek reikia ir tada, kada jis nori. Tad abejonių nekyla dėl vienintelio teisingo kūdikių maitinimo būdo, kuris lemia normalų vaiko augimą ir vystymąsi.

Gydymo įstaiga įgyvendino visus dešimt žingsnių sėkmingo žindymo link, kas ir garantavo Naujagimiams palankios ligoninės statusą. Tam turėjo būti ligoninės vadovo patvirtinta Žindymo rėmimo programa, kurioje išdėstyta kaip ligoninėje turi būti laikomasi visų dešimties Naujagimiams palankioms ligoninėms keliamų reikalavimų.

 

Zita KATKIENĖ

Šaltinis: null