Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – švenčių nuotaika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso didžiojoje salėje surengtas šventinis gamybinis pasitarimas. Gydymo įstaigos medikai, administracijos darbuotojai, kiekvieną ketvirtadienį aptariantys gydymo įstaigos veiklą, medicinos naujoves. Šį kartą šventinėje aplinkoje apžvelgė praėjusius metus, kuriuose būta ir pasiekimų, ir netekčių bei linkėjo vieni kitiems sėkmingų ateinančių metų.

Brandaus kolektyvo metai

Eilėmis apie Kalėdas šventinį pasitarimą pradėjo Sveikatos statistikos, analizės ir skubiosios konsultacinės pagalbos skyriaus vedėja Nijolė Rukštelienė. Puikią nuotaiką susirinkusiems dovanojo tenoras Augustinas Šimkus. Klasikinės muzikos gerbėjus ūkininkas nustebino ir sužavėjo, dalyvaudamas LRT projekte „Triumfo arka“, kur tenoras sulaukė klausytojų ir komisijos pripažinimo. Ligoninėje A. Šimkus taip pat koncertavo jau ne pirmą kartą.

Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas, Vaiva Makštutienė, apibendrino praėjusius metus. Pasak jos, praėjusieji metai ligoninėje buvo ir įdomūs, ir sunkūs, ir darbingi. „Buvo visko: ir ginčų, ir daug gražių pasiekimų, buvo daug pinigų skaičiavimo“, – kalbėjo visus praėjusius metus gydymo įstaigai vadovavusi laikinoji generalinė direktorė.

Apibendrindama metus V. Makštutienė pastebėjo, jog gydymo įstaigai tai buvo įprasti brandaus kolektyvo, garbingai sprendžiančio daugelį įvairiausių situacijų, metai. „Būdami šalia vieni kitų: ir tie, kurie budi prie ligonio patalo, ir tie, kurie prie operacinio stalo, visi esame bendruomenė, todėl nėra žmogaus, kuris įžengtų į ligoninę ir būtų atskirtas nuo bendruomenės, nes tampa mūsų dalis“, – vertino gydymo įstaiga ne tik darbuotojus, bet ir tuos, vardan kurių dirbamas nelengvas mediko darbesnes tai yra žmonės, kuriem reikia medikų pagalbos.

V. Makštutienė dėkojo susirinkusiems už praėjusius metus, už džiaugsmą atnešančius žodžius, už nerimą keliantį skambutį, už kritišką žodį, kuris verčia pagalvoti ir susimąstyti. Ir palinkėjo ateinančiais, 2017 metais, gyventi aukštai iškelta galva ir dovanoti didžiausią vertybę, kurią geba dovanoti mūsų protas – meilę žmogui. Linkėdama visiems santarvės, ramybės su kiekvienu susitinkant ir išsiskiriant, gydymo įstaigos vadovė tęsė daugelį metų gyvuojančią tradiciją – dovanoti… žvakės ugnelę, kuri parsinešama iš šventės į skyrius ir tą dieną sklinda visoje gydymo įstaigoje, tarsi gerumo ir nuoširdumo šviesa.

Sunkiausia – atsisveikinti

Pradėdama sveikinimo žodį, V. Makštutienė pristatė Širdies ir kraujagyslių centro vadovę dr. doc. Jurgitą Plisienę. Prieš trejus metus dirbti į gydymo įstaigą atvykusi energinga, aukštos kvalifikacijos specialistė, įkūrusi Širdies ir kraujagyslių centrą, atsisveikina su kolegomis ir darbu ligoninėje.

Nevyniodama žodžių į vatą gydytoja J. Plisienė sakė, jog ir pati negalvojusi, jog atsisveikinimo laikas ateis taip greitai.

„Prieš trejus metus, kai buvo Širdies ir kraujagyslių centro atidarymas, vienas žmogus pasakė, jog jam labai liūdna, kad aš čia atvažiavau ir linkėjo kuo greičiau grįžti į Kauną“, – kalbėjo centro vadovė ir neslėpė, jog tas žmogus – jos vyras Evaldas Plisas, o jos išėjimo priežastis – apsisprendimas grįžti į šeimą, kuriai stinga dėmesio, kai ji gyvena Šiauliuose.

Atsisveikindama su kolektyvu gydytoja dėkojo už tuos trejus metus, praleistus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, už suteiktą galimybę augti, tobulėti.

„Vieni padėjo nuoširdžiu palaikymu, kiti patarimais, bet tai buvo labai didelė patirtis. Respublikinė Šiaulių ligoninė yra nuostabi vieta dirbti brandiems specialistams, tobulėti jauniems medikams“, – sakė V. Plisienė, dalelę savęs per tuos trejus metus paliekanti gydymo įstaigoje.

Per tą laiką Širdies ir kraujagyslių centras išaugo ir jame dirbantys kardiologai, kiti specialistai šiandien gali didžiuotis šiuo centru.

„Kardiologai drauge su manimi nuėjo sunkiausią kelią, ligoninė visada buvo ir yra ta vieta, į kurią aš sugrįšiu su didele meile, prisiminsiu su nostalgija“, linkėdama visiems išlikti šiltiems, bendraujantiems bendradarbiaujantiems ir kolegiškiems, kalbėjo dr. doc. Jurgita Plisienė, paskutinę dieną dirbusi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

V. Makštutienė įvertino kolegės pastangas, nes per tuos trejus metus padaryta išties labai daug. Lieka tęsti tai, kas sukurta darbščios, savo darbui pašauktos patyrusios specialistės.