Romantiškas ar kvadratinis, nykus ar gyvas Pietinis rajonas Šiauliuose? Atsakymų ieškojo 29 fotografai

Net 29 Šiaulių fotografai (ir profesionalai, ir mėgėjai) su Rolandu Parafinavičiumi priešakyje pro objektyvą tyrinėjo Pietinį miesto rajoną. O tai ką pamatė – parodė ir kitiems. Nedidelio formato Pietinio nuotraukomis iškabintos “Centro šokoladinės” sienos.

“Nevaryk an pietinia” parodos atidaryme fotografas Rolandas Parafinavičius sakė, kad šiuo projektu siekta iš naujo pasižiūrėti į mus supančią aplinką: “Žmonės įpranta prie tų vaizdų ir tiesiog nebemato, nei kur jie gyvena, nei kas juos supa. Pietinis, kai nori, taip sakyk, tai vis tiek yra pats nykiausias rajonas savo esybe, nes namai statyti visiškai vienodi. Aš net stebiuosi, kaip žmonės randa savo namus. Ne veltui buvo filmai statomi apie tai. Vienodos laiptinės, vienodos dėžutės, tai nykiausias dalykas, kada nėra jokio individualumo”.

Fotografas džiaugiasi, kad parodos kūrėjai bandė įvairiais rakursais pažvelgti į didžiausią Šiaulių rajoną: “visame tame žmonės sugeba atrasti gražių dalykų – vieni romantizuoja, kaip sakykim supina su saulėlydžiais, su šerkšnu, su vaivorykštėm. Smagu, kad jie randa tą grožį, ten kur atrodytų jo net nėra. Kiti jo neranda, kiti mato niūresnius vaizdus. Iš to ir susidėliojo paroda, kaip ir mūsų gyvenime – iš įvairių spalvų”.

Svarbiausia, kad žmonės sugeba pažvelgti į mus supančią aplinką. Realiai tai yra kvadratinė ir kampų aplinka, kad jie turėtų nepasiduot savo kūrybine esybe šitam kvadratėjimui.

R. Parafinavičius sako, kad “Pietinį” galima aptikti kiekvienam mieste. Išskirtinumas gal tik tas, kad šis rajonas Šiauliuose labai didelis ir koncentruotas vienoje pusėje.

“Yra tokia legenda – yra tokie drąsūs čiabuviai ten, kurie pasikabinę “Žebenkšties” bambalį. Bet jie drąsūs būna tik savo rajone, nes kai tik privažiuoja elektros tinklus, pamato nepažįstamus vaizdus, išsigąsta ir grįžta atgal”, – juokauja fotografas ir pažada, kad ateityje bus ir daugiau panašių projektų.

Šaltinis: null

Fotografui reikėtu daugiau laiptinių apeit,nerašinejus nesamonių..arba tiesiog atsimerkti…

Komentarai negalimi.

-->