,,Romuvos“ progimnazijos septintokai dalyvavo tarptautiniame projekte Slovakijoje

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais, 22 romuviečiai kartu su anglų kalbos mokytojomis Asta Stumbriene ir Monika Gaurilčikiene leidosi į 18 valandų trukusią kelionę, į kalnuotąją Slovakiją, Stara Lubovna kaimelį dalyvauti tarptautiniame projekte ,,International Village”.

Į tarptautinį projektą susirinko dalyviai iš Latvijos, Lenkijos bei Serbijos. Projekto rengėjų tikslas – siekti, kad mokiniai tarpusavyje bendrautų angliškai. Kiekvienas projekto dalyvis buvo apgyvendintas viešbutyje su kitos šalies atstovu.

Projekto dalyviai prieš išvykdami turėjo atlikti keletą užduočių: paruošti savo šalies pristatymą, sugalvoti 10 klausimų apie Lietuvą bei atsivežti lietuviškų tradicinių valgių. Lietuvaičiai į kelionę leidosi ne tuščiomis, o vežėsi lietuviškų gėrybių: šakotį, meduolių ,,grybukų”, juodos duonos, sūrių, lašinių, medaus ir linų sėmenų druskos.

Leidžiant laiką Slovakijoje, mokiniams ir mokytojoms netrūko įvairios veiklos: pamokų, vaidinimų, žaidimų, viktorinų, sporto, žygių po kalnus bei ekskursijų į pasirinktas vietoves. Dalyvaujančių šalių jaunimas pristatė savo šalis.

,,Romuvos” progimnazijos mokiniai taip pat visus supažindino su Lietuva – jos žymiomis vaizdingomis vietovėmis, papročiais, tradicijomis, kulinariniu paveldu ir įžymiais žmonėmis. Dalyviams teko pasivaržyti viktorinoje, atsakinėjant į kitų šalių atstovų pateiktus klausimus.

Didelį įspūdį vaikams padarė šio projekto šaunūs, originalūs, mokantys pajuokauti ir šiltai bendraujantys mokytojai iš Amerikos, kurie su vaikais bendravo angliškai, žaidė su jais, įtraukė į įvairias veiklas ir skatino kūrybiškumą. Mokiniai susirado draugų iš Latvijos, Lenkijos ir Serbijos, įgijo naujos patirties bei bendravimo užsienio kalba įgūdžių.

Mokytojos Asta Stumbrienė ir Monika Gaurilčikienė