AktualuKultūra

ROŽĖS KODO renginys sukvies į rožyną Šiauliuose

2024 m. birželio 30 d., sekmadienį, 11–17 val. Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks renginys visai šeimai „Rožės kodas“. Muziejus kviečia visus praleisti nepamirštamą dieną, pripildytą rožių žiedų grožio ir kvapų. Vyks pažintinės ekskursijos su rožyno sodinininke, edukacijos, poezijos skaitymai, žaidimai, rožių kosmetikos dirbtuvės, pažintis su floristika. Norintieji galės įsigyti įvairios rožių tematikos produkcijos, pasivaišinti rožių arbata. Renginys nemokamas.

Chaimo Frenkelio vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė erdvė Šiauliuose. 2018 m. buvo įgyvendintas parko sutvarkymo projektas, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti – įveistas rožynas. Šiandien jame auga net 1725 rožių krūmai, kurie šiuo metu žydi tūkstančiais žiedų.

Vasaros metu įspūdingai atrodantis rožynas įkvėpė muziejininkus organizuoti renginį „Rožės kodas“ ir pakviesti šiauliečius bei miesto svečius iškoduoti šios gėlės paslaptis bei geriau pažinti mieste esantį rožyną.

Sekmadienį Chaimo Frenkelio vilos parke kiekvienas ras sau įdomios veiklos. Vyks meno dirbtuvės, kuriose lankytojai galės išlaisvinti savo kūrybiškumą ir sukurti unikalius meno kūrinius, įkvėptus rožių grožio. „Aušros“ muziejaus darbuotojai ves odos dirbtuvių edukaciją „Rožės žiedas“ ir dailės dirbtuvių edukaciją „Rožės eksponatai“. Vaikai galės džiaugtis įvairiais lauko žaidimais, šokinėti ant batuto ir mėgautis nemokamais spragėsiais, kuriais vaišins „Kąsniukų namai“.

Gerai žinomo prekinio ženklo „aromáma“ erdvėje bus vedamos veido ritualo pamokos, naudojant rožių kosmetiką. Tai – puiki proga išmokti masažo technikų ir suprasti, kaip teisingai naudoti produktus. Čia pat – vaikų edukacijų palapinėje – mažieji renginio dalyviai bus kviečiami pasigaminti stebuklingą kambario purškiklį.

Šiaulių technologijų mokymo centras Žiedlapių kampelyje pristatys floristo specialybę, dalinsis patarimais apie rožių sodinimą, skiepijimą ir auginimą. Rožių arbatos stotelėje vaišinsitės ypatinga rožių arbata, išbandysite kvapų degustaciją. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodas supažindins su kvapiųjų rožių paroda, kvies išbandyti žaidimus „Kas dalinasi rožės vardą“, norintys galės įsigyti hidrolatų. Poezijos mėgėjai galės mėgautis poezija jaukioje skaitymo erdvėje – parko pavėsinėse.

Kvapniajame turgelyje bus galima įsigyti įvairių su rožėmis ir kvapais susijusių produktų, kuriuos pristatys „aromáma“, „Fitsnack“, „Nerolis“, „Mano Aura“ ir „La Veranda“. 13, 15 ir 16 val. vyks ekskursijos po Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus rožyną. Vaikštant takeliais kartu su rožininke lankytojai pažins šį tūkstančiais rožių žiedų džiuginantį rožyną bei jame augančias rožes, sužinos, kaip tinkamai jas auginti, pasiruošti žydėjimo sezonui, pasirinkti teisingus porūšius ir veisles. 14 val. vaikams vyks orientacinis žaidimas „Surask rožę“, kuriame vaikai ieškos paslėptų rožių parke.

Renginio metu lankytojai taip pat galės nemokamai aplankyti Chaimo Frenkelio vilos-muziejų, susipažinti su ekspozicijomis ir nauja paroda „Nikolajus Novikovas: dekonstrukcija“. Chaimo Frenkelio vilos-muziejuje ir parke veiks „Bleu de Frenkel“ restoranas, kuriame bus galima pasimėgauti specialiai šventei pagamintais kreminio sūrio ir raudonų uogų pyragaičiais bei rožių ledais.

Šiaulių „Aušros“ muziejus rožių temą aktualizuoja ne pirmus metus – 2019 m. buvo atidaryta paroda  „Rožės kodas“, žvelgianti į rožės ir jos simbolio vietą istorijoje, mene, buityje, literatūroje, atskleidžianti sąsajas su religija ir kt. sritimis. Parodą papildė to paties pavadinimo katalogas, kurį norintys galės įsigyti šventėje. Praėjusių metų pavasarį – vilos parke buvo minimas 5-tasis rožyno sezono atidarymas.

„Aušros“ muziejus nuolat gražina parko aplinką, išryškindamas esančius ir suteikdamas jai naujų secesinio stiliaus bruožų. Šiandien parke galima gėrėtis senovinėmis (egzistavusiomis iki 1867 m.) rožių veislėmis ir šiuolaikinėmis rožėmis, atsiradusiomis po minėtos datos. Rožyno mecenatas – Neaustinių medžiagų fabriko įmonių grupės vadovas Stanislovas Grušas.

Chaimo Frenkelio vilos parkas ir rožynas tapo šiauliečių ir miesto svečių pamėgta vieta, kurioje leidžiamas laisvalaikis, vyksta koncertai, ekskursijos, organizuojamos šventės, fotosesijos ir kt. Čia liepos 6 d. prasidės XXI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, vyksiantis visą vasarą. Sekmadienį organizuojamas renginys – puiki proga geriau pažinti rožyną ir naujai atrasti Chaimo Frenkelio vilos parko erdves.

Įėjimas į renginį nemokamas.

RENGINIO PROGRAMA:

11–17 val.

Rožių įkvėptos meno dirbtuvės.
Išlaisvinkite savo kūrybiškumą ir sukurkite unikalius meno kūrinius, įkvėptus rožių grožio.

❀Odos dirbtuvių edukacija „Rožės žiedas“

❀Dailės dirbtuvių edukacija „Rožės eksponatai“

Lauko žaidimai, batutas ir nemokami spragėsiai vaikams.
Vaikai galės džiaugtis įvairiais lauko žaidimais ir pramogomis, šokinėti ant batuto. Susirinkusius nemokamais spragėsiais vaišins „Kąsniukų namai“.

Poezijos skaitymo erdvė.
Pasiklausykite poezijos apie rožes ir gamtą jaukioje ir ramioje aplinkoje. Čia galėsite susipažinti su muziejaus leidiniu „Rožės kodas“, patogiai įsitaisę paskaityti savo atsineštus kūrinius, atrasti bendraminčių.

Rožių arbatos stotelė.
Pasinerkite į rožių pasaulį su ypatinga arbata, kvapų degustacija ir kvapiųjų rožių paroda kartu su Botanikos sodu. Dalyvaukite smagiame „Kas dalinasi rožės vardą” žaidime ir įsigykite hidrolatų.

„aromáma“ erdvė: veido ritualai ir vaikų edukacija.
Veido ritualo pamoka su aromama rožių kosmetika: Seansai po 30 min., trumpa masažo pamokėlė sau, teisingas produktų naudojimas.

„aromáma“ produkcija: Kviesime ne tik apsipirkti, bet ir išbandyti, išsitęstuoti, pasitepti. Sužinokite apie įvairią rožių produkciją ir jų panaudojimą kasdieniame gyvenime.

Vaikų edukacijų palapinė: Vaikus kviesime pasigaminti stebuklingą kambario purškiklį.

Žiedlapių kampelis.
Šiaulių technologijų mokymo centras, Menų ir grožio paslaugų skyrius kviečia susipažinti su floristo specialybe iš arčiau. Dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo specialybės mokiniai ir mokytojai dalinsis ypač vertingais patarimais apie rožių sodinimą, skiepijimą, auginimą ir jų perdirbimo galimybes.

Kvapnusis turgelis.
Apsilankykite kvapiajame turgelyje, kuriame galėsite įsigyti įvairių su rožėmis ir kvapais susijusių produktų.
Dalyviai: „aromáma“, „Fitsnack“, „Nerolis“, „Mano Aura“, „La Veranda“.

13, 15 ir 16 val. Ekskursija Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus rožyne.
Leiskitės į kelionę po žydinčius rožių krūmus, kurių Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke yra daugiau nei 1 700. Sužinokite apie šių kvapnių augalų istoriją ir priežiūrą.
Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija.
EKSKURSIJOSE VIETŲ NEBĖRA.

14 val. Orientacinis žaidimas vaikams „Surask rožę“.
Dalyvaukite smagiame orientaciniame žaidime, kurio metu vaikai ieškos paslėptų rožių parke. Būtina išankstinė registracija.
VIETŲ ŽAIDIME „SURASK ROŽĘ“ NEBĖRA.

Renginio metu taip pat galėsite nemokamai aplankyti Chaimo Frenkelio vilos-muziejų ir susipažinti su jo turtinga istorija bei ekspozicijomis. Ši istorinė vila ir jos parkas yra unikali vieta, kur susijungia istorija, menas ir gamtos grožis. Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje ir parke veiks „Bleu de Frenkel“ restoranas, kuriame galėsite pasimėgauti rožių ledais.

„Rožės kodas“ – tai tęstinis renginys, pradėtas 2023 m. minint penktąjį Šiaulių rožyno gimtadienį.

Chaimo Frenkelio vilos parko rožynas buvo įveistas 2018 m. verslininko, Neaustinių medžiagų fabriko įmonių grupės vadovo, Stanislovo Grušo iniciatyva ir lėšomis. Dabar jis tapo viena gražiausių Šiaulių miesto vietų, kur kiekvienas gali pasigėrėti žydinčiomis rožėmis.

Organizatorius:
Šiaulių „Aušros“ muziejus

Laukiame Jūsų birželio 30 d. Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke! Kartu kurkime nepamirštamus prisiminimus.

* Renginys gali būti atšaukiamas arba perkeliamas, esant nepalankioms oro sąlygoms.
* Renginio metu bus fotografuojama/filmuojama viešinimo tikslais.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai