Šalti vakarai sušils klausantis L. Mikalausko, G. Kuprevičiaus, A. Pilvelytės ir kitų

Koncertų salėje „Polifonija“ lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyks net 4 jaukūs koncertai, kuriuose išgirsite žinomus šalies profesionalius atlikėjus.

Lapkričio 7 d. 18:00 Iš dainų gyvenimo

2019 metais kompozitorius Giedrius Kuprevičius švenčia 75-ąjį jubiliejų. Šio kompozitoriaus kurtas ir aranžuotas dainas atlieka ne tik žymiausi lietuvos solistai, bet ir chorai. ir dainininko Jono Sakalausko kūrybinis vakaras. G. Kuprevičius yra ne tik kompozitorius, bet ir pats fortepijoninės bei karilijonų muzikos atlikėjas, kocertavęs Naujojoje Zelandijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Belgijoje bei Olandijoje.

Programą atliks:
Jonas Sakalauskas (baritonas)
Giedrius Kuprevičius (fortepijonas)

Programoje:

„Obelų žiedai” – daina iš Kauno operetės „Kipras, Fiodoras ir kiti, 1969-2003 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Kazys Binkis

„Rolando baladė” iš miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais”, 1974 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius

„Skriski, skriski Lietuvėlėn” iš miuziklo „Devynbėdžiai”, 1974 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Kazys Saja

„Alsuoti” iš vokalinio ciklo „Alsuoti”, 1975 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Algimantas Mikuta

„Ant kalnelio, ant aukštojo” iš operos „Prūsai”, 1994 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilės lietuvių liaudies

„Prūsija mana” –  Herkaus Manto monologas iš operos „Prūsai”, 1994 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Giedrius Kuprevičius

„Jobo skundas” iš operos „Jobo teismas”, 2002 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilės iš “Senojo testamento” Jobo knygos 10:1-22

„Dali fekarija” iš sarsuelos „DaliGala”, 2004 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Herkus Kunčius

„Rasmuso dainelė” iš miuziklo „Kirvirsavero saloj”, 2007 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Violeta Palčinskaitė

„Daina apie begalybę” iš miuziklo „Aš tau siunčiu labų dienų”, 1985 / muzikos autorius Giedriaus Kuprevičius, eilių autorius  Violeta Palčinskaitė

Bilietų kaina 10 ir 8 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).


Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

Lapkričio 21 d. 18:00 val. Kol vakaro saulė dar švyti

Programoje aktorė Dalia skaitys K. Bradūno, M. Martinaičio, J. Vaičiūnaitės, D. Kajoko ir kt. Lietuvos ir pasaulio poetų eiles, o Vilniaus kvartetas atliks E. Grygo, L. Van Bethoveno, V. A. Mocarto ir kt. kompozitorių kūrinius.

Atlikėjai:

Dalia Michelevičiūtė (aktorė)
Valstybinis Vilniaus kvartetas:
Dalia Kuznecovaitė (I smuikas)
Artūras Šilalė (II smuikas)
Girdutis Jakaitis (altas)
Augustinas Vasiliauskas (violončelė)

Aktorė DALIA MICHELEVIČIŪTĖ – nuolatos besišypsanti, atvira ir gyvenimo užgrūdinta asmenybė. Daugeliui televizijos žiūrovų Dalia yra atpažįstama iš televizijos šou „Pagauk kampą“. Ši aktorė jau kritikų buvo pastebėta visai neseniai baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kai pradėjo dirbti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. *1997 metais tarptautiniame teatro festivalyje “Kontakt” Torunėje (Lenkija) D. Michelevičiūtė gavo Geriausios aktorės apdovanojimą už Olgos Sergejevnos vaidmenį Antono Čechovo “Trys seserys” 1997 m. Už vaidmenis S. Parulskio pjesėje “P. S. byla O. K.” 1997 m. ji gavo Nacionalinį dramaturgų apdovanojimą. Už Angelės vaidmenį filme “Mėnulio Lietuva” 1998 m. gavo Geriausios aktorės apdovanojimą tarptautiniame Eurazijos kino festivalyje Almatoje (Kazachija). Ji taip pat yra Algio Samulionio konkurso laureatė (1997 m.). Lietuvos kritikų sąjunga D. Michelevičiūtei suteikė Geriausios metų aktorės vardą (1993–1994 m.), o 1998 metais Lietuvos žiniasklaidos ji buvo išrinkta geriausia aktore. D. Michelevičiūtė taip pat yra Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Garbės galerijos narė (nuo 2006 m.).

Kelių prestižinių premijų laureatas VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS daugiau nei penkis dešimtmečius yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje.

Kvartetas debiutavo 1965-aisiais. 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe (Belgija) apdovanojimą, 1973 m. jam buvo suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas. 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. už nuopelnus kultūrai kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle. 2015 m. rudenį Vilniaus kvartetą paliko nuo pirmos dienos grojusi jo primarija prof. Audronė Vainiūnaitė, perdavusi didžiulį 50-ies metų, daugiau kaip 3500 koncertų muzikinį kraitį savo mokinei smuikininkei Daliai Kuznecovaitei.

Bilietų kaina 10 ir 8 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.

Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

*Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Pasaulio anykštėnų bendruomenės informacija

Gruodžio 5 d. 18:00 val. Leliumoj: Nuo roko iki baroko

Televizijos muzikiniuose projektuose sukurto dueto ir choro „Polifonija“ bendra vokalinė programa populiarių užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinių temomis.

Atlikėjai:
Valerija Iljinaitė (sopranas),
Aistė Pilvelytė (sopranas),
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“,
Žygimantas Kepenis (gitara),
Edgar Sabilo (klavišai).

Arts Libera International pristato jausmingas, charizmatiškas ir profesionalias dainininkes Aistę Pilvelytę ir Valeriją Iljinaitę įspūdingame koncerte „Nuo roko iki baroko“. Duetas puikiai pasirodė TV projekte „Dvi kartos“, kuriame pelnė aukštus žiuri komisijos įvertinimus ir susilaukė didžiulio žiūrovų palaikymo. Talentingos dainininkės savo neribotų galimybių balsais pakerėjo publiką ir pelnė daug ovacijų. Dviejų skirtingų kartų meninis skonis ir patirtis susijungė į galingą energiją, kuri įgalino naujai suskambėti gerai žinomas visame pasaulyje dainas.

Po sėkmingo pasirodymo TV projekte Aistė ir Valerija nusprendė toliau tęsti savo pasirodymus didžiojoje scenoje ir džiuginti gerbėjų širdis. Dainininkės paruošė išskirtinio grožio programą į kurią buvo įpintos gražiausios projekte „Dvi kartos“ skambėjusios dainos bei populiariosios ir klasikinės muzikos šedevrai. Scenoje naujai suskambės dainos „Je Suis malade“, „O mio babbino carro”, „Never enough“, Bohemian rhapsody“, „Paukščiai“, „Meilės netylėk“, I‘m a the wolf“, „Run with the lions“ ir daugelis kitų, kurios neabejotinai sužavės geros muzikos pasiilgusią publiką.

Kartu su garsiomis dainininkėmis vienoje scenoje pasirodys pripažinti Lietuvos instrumentalistai – gitaristas Žygimantas Kepenis ir klavišininkas Edgar Sabilo, kurie savo profesionalumu ir virtuoziškomis improvizacijomis padės kurti magišką koncerto atmosferą.

AISTĖ PILVELYTĖ– daugelio tarptautinių konkursų bei festivalių laureatė ir diplomantė, Eurovizijos konkurso atrankų dalyvė, vokalo mokytoja. Dainininkė yra išleidusi 2 solinius albumus taip pat aktyviai dalyvauja įvairiuose TV projektuose, yra tapusi projektų „Lietuvos dainų dešimtukas“ ir „Žvaigždžių duetai“ nugalėtoja. Aistė yra pelnytai tituluojama kaip viena geriausių Lietuvos dainininkių, kurios stiprus, jausmingas ir įtaigus vokalas nukelia mus į aukštesnę erdvę.

VALERIJA ILJINAITĖ – dainininkė, dainų autorė ir muzikinio teatro aktorė, daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatė bei diplomantė, įvairių muzikinių projektų dalyvė, pirmojo „Lietuvos balsas“ sezono finalininkė, tarptautinių festivalių „Riga Simphony“ ir „Muzikos talentų lyga“ Grand Prix laimėtoja, konkurso „Orfeo in Italia“ laureatė, „Slavianskij Bazar“ laureatė. Valerija yra viena perspektyviausių Lietuvos jaunosios kartos dainininkių, kurios spalvingas, jausmingas, neribotų galimybių balsas užburia publiką nuo pat pirmų garsų. Dabartiniu metu vokalistė studijuoja dainavimo meną Trinity Laban muzikos ir šokių konservatorijoje ir aktyviai koncertuoja.

Kviečiame praleisti išskirtinį vakarą, kuriame nuostabių balsų dainininkės Aistė ir Valerija dalinsis su jumis jausmingomis, romantiškomis ir pripildytomis meilės dainomis.

Bilietų kaina 12 ir 10 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.

Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

Gruodžio 21 d. 18:00 val. „Pagaminta Lietuvoje“

Programoje lietuvių kompozitorių: J. Indros, V. Klovos, St. Šimkaus, A. Raudonikio, B. Gorbulskio, G. Kuprevičiaus, M. Noviko ir kt. harmonizuotas ir originalias dainas, arijas iš operų, miuziklų, populiariosios lietuvių estrados klasikos ir liaudies muzikos kūriniai, paskaninti intriguojančiomis istorijomis iš menininkų gyvenimo – BE UŽSIENIETIŠKŲ INGREDIENTŲ.

Atlikėjai:
Liudas Mikalauskas (bosas)
Vytautas Lukočius (fortepijonas)

LIUDAS MIKALAUSKAS – vienas įžymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų, savo iškirtiniu balso tembru ir artistiškumu pelnęs didžiulę publikos meilę. LNOBT solistas nuo 2016 m.

2011 m. baigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultete bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, prof. Sabinos Martinaitytės klasėje. Yra tapęs 12-os tarptautinių dainininkų konkursų Grand Prix ir I-ųjų vietų laureatu, iš jų žymiausi: II-asis tarptautinis Adam Didur operos dainininkų konkursas (Lenkija), XIII-as tarptautinis Ada Sari dainininkų konkursas (Lenkija), VIII-as tarptautinis I. Jurjevos vardo konkursas (Estija), tarptautinis dainininkų konkursas „XXI amžiaus menas“ (Ukraina), II-asis tarptautinis dainininkų konkursas „Langas į Europą“ (Rusija). 2006 m. buvo apdovanotas LR Kultūros ministerijos premija „Už geriausią profesionaliojo meno 2006 m. debiutą“. 2007 m. stažavosi Didžiojoje Britanijoje „Royal Welsh College of Music and Drama“.

VYTAUTAS LUKOČIUS – lietuvių pianistas, orkestro dirigentas, pedagogas. Baigė Lietuvos muzikos akademiją (1999 J. Karnavičiaus, R. Jakutytės‑Biveinienės fortepijono, 2000 G. Rinkevičiaus dirigavimo klasę). 1999–2002 orkestrinį dirigavimą studijavo Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje. 2003 baigė Lietuvos muzikos akademijos meno aspirantūrą. 2004–06 Lietuvos kamerinio orkestro dirigentas. 2007–09 Klaipėdos muzikinio teatro dirigentas, vėliau vyriausiasis dirigentas. Nuo 2009 ansamblio Lietuva dirigentas. Nuo 2010 dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2012 subūrė orkestrą Vilnius Sinfonietta ir jam vadovauja. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pastatė ir dirigavo B. Britteno operą Statykime operą! Dirigavo Oslo radijo, Helsinkio filharmonijos, Turku, Lahti, Oulu, Pori, Kotkos, Sibelijaus muzikos akademijos, Meksikos miesto filharmonijos orkestrui, Trondheimo, Kristiansando, Latvijos nacionalinės operos, Lietuvos valstybiniam, Lietuvos nacionaliniam, Kauno miesto simfoniniams, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniams ir kitiems orkestrams. Parengė ir dirigavo koncertus su žymiais Lietuvos ir užsienio solistais. Dirigavo W. A. Mozarto Würzburge, Oslo bažnytinės muzikos, T. Manno, Pažaislio ir kituose festivaliuose. Lietuvos jaunųjų dirigentų konkurso II premija (1991), E. Dineikaitės koncertmeisterių (1998), tarptautinio J. Panulos Vaasoje (2006), tarptautinio E. Matos orkestro dirigentų konkurso Meksike (2009) I premija.

Bilietų kaina 12 ir 10 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.

Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

Birutės Žalalienės ir všį „Liudo Mikalausko koncertai“ informacija