Savaitgalio renginių kalendorius – Joninių laužai degs visame regione

KETVIRTADIENIS

18 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje vyks Kupolinės – seniausias vasaros saulėgrįžos tradicijas išlaikiusi šventė, minima Joninių išvakarėse ir tapatinama su Šv. Jono vardadieniu. Liaudiškas tradicijas šventėje skleis Šiaulių miesto folkloro ansambliai „Margulis“, „Rėda“ ir „Vaiguva“.

18 val. Kairiuose, Kairių pušyno parke vyks Joninių šventė. Čia bus gausu pramogų ir mažiesiems šventės dalyviams. Vaikus ir jų tėvelius ypač turėtų pradžiuginti Šiaulių apskrities VPK patrulių rinktinės kinologų būrio pasirodymas. Pasivaišinti kvapnia žolelių arbata šventės svečius į savo palapinę kvies Kairių seniūnaičiai. Be to vyks Šniūraičių kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio ir kaimo kapelos „Bendraminčiai“ koncertas.

19 val. Joninių šventė prie Rėkyvos ežero (Poilsio g.).
Programoje: Šiaulių pučiamųjų orkestro koncertas, Jonų ir Janinų vainikavimas, folkloro ir liaudiškos muzikos, Vytauto Šiškausko, žemaitiškos muzikos grupės „Auksa žovis“ koncertai, Rasos ir Joninių tradicijos – laužo uždegimas, saulės palydėjimas, ugnies apeigos, vainikėlių plukdymas – su folkloro ansambliu „Rėda“, grupės „Colours Of Bubbles“ koncertas, šventinis fejerverkas „Paparčio žiedas“.

19 val. Rasos šventė Naisiuose su visai papročiais ir apeigomis – kupoliavimas, būrimai, vainikų plukdymas, koncertas ir kt. Svečiai raginami pasipuošti pintais vainikais ir lininiais drabužiais. Plačiau čia.

19 val. Joninės Kuršėnų miesto centre prie Ventos upės ypač laukiami etnografijos puoselėtojai.

20 val. Joninių vakaras „Juonė pastuogės“ kiemelyje. Koncertuoja grupė„X-band“.

20 val. Trumpiausios nakties šventė Joniškio poilsio zonoje (prie baseino), kur dėmesio neturėtų trūkti ne tik Jonams ir Janinoms. Vyks gražiausio vainiko rinkimai, o ugnimi liepsnos ne tik laužai: planuojamas ir stebulės uždegimas. Šventinėje programoje dalyvauja vietiniai folkloro ir kiti ansambliai, Joniškio kultūros centro vaikų dainavimo studija „Mažieji ETC“.

20 val. Rasų šventė prie Kubilių piliakalnio. Čia bus galima įkvėpti į save vakarėjančios pievos kvapą ir nuo piliakalnio pažvelgti į Tytuvėnų regioninį parką.

21 val. Pakruojo rajone, Klovainiuose organizuojama Joninių „vakaruška“, kurioje neturėtų trūkti ne tik gardėsių, bet ir žaidimų. Kaip jau įprasta, šventės kulminacija turėtų tapti paparčio žiedo ieškojimas, Jojinių laužas bei gegužinė.

Plačiau apie Joninių šventes rajone skaitykite čia.

 

PENKTADIENIS

20 val. Ansamblio „Nerija“ koncertas „Juonė pastuogės“ kiemelyje.

 

ŠEŠTADIENIS

20 val.  Grupės „Reviu“ koncertas „Juonė pastuogės“ kiemelyje.

15 val. Tytuvėnų festivalio koncertas Kurtuvėnų dvaro sodyboje „UŽBURIANTI KINO FILMŲ MUZIKA“. Jazz Clasic Quartet, Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Arnoldas Gurinavičius (klavišiniai), Viktoras Labanauskas (kontrabosas), Saulius Astrauskas (mušamieji).

 

SEKMADIENIS

14 val. nemokama popietė vaikams „Juonė pastuogės“ kiemelyje.
Susitikimas su mylimais vaikų personažais – peliuku Mikiu, Pepe ilgakojine, Liza, Angry Bird, Kempiniuku Plačiakelniu, pelyte Mini, Pakaliku (Pimpačkiuku) ir kitais vaikų draugais. Taip pat visų vaikų laukia 2 nauji šokinėjimo batutai, gardūs skanumynai vaikams, vasaros kokteiliai, prizai ir siurprizai patiems aktyviausiems.

17 val. šokių vakaras Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31). Groja grupė „Perfect“.

Šaltinis: null