Savaitgalio renginių kalendorius – 2 nemokami koncertai, animacija vaikams, prancūziškas kinas ir paramos gyvūnams akcija

PENKTADIENIS

18 val. Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Muzikinis blyksnis: kompozitorės Zitos Bružaitės dainos mažiems ir visiems…“
Dalyvauja: Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kvintetas, meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, aktoriai Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas, pianistas Povilas Jaraminas, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai. Koncertas nemokamas!

Šiaulių dailės galerijoje prancūzų kino festivalis ,,Žiemos ekranai“:
18 val. Sezaras ir Rozali / César et Rosalie, 1972,
20.30 val. Atlygis už baimę / Le aalaire de la peur, 1953, 131’
Daugiau apie filmus čia.

18 val. Ekskursija „Senosios Šiaulių kapinės: čia visi lygūs”.
Ekskursijos metu susipažinsime su mūsų kapinių išskirtinumu –šeimyniniais rūsiais, specifiniais tam tikro laikotarpio antkapiniais paminklais, aplankysime ir pakalbėsime apie iškilius čia palaidotus žmones – blaivybės pradininką I. Štachą [anksčiau už Valančių], filosofą S. Šalkauskį, J. Miliauską-Miglovarą, karo lakūną J. Kumpį [pirmą Lietuvos lakūną, žuvusį mūšyje ] ir kitus.
Susitikimo vieta : Petro ir Pauliaus katedros šventoriuje.

 

ŠEŠTADIENIS

12 val. Ch. Frenkelio viloje animacinių filmų programos „Tindirindžio pasakų kraitelė“ peržiūra.
Išvysite tokius animacinius filmukus, kaip: „Hezaras Afsanas. Tūkstantis mitų“, „Kaliska“, „Dingęs su lietumi“, „Vaikas ir naktis“, „Pasisėdėjimai. 6:1“, „Vivat, muškietininkai!“, „Piemuo ir mergina audėja“, „Iškimštas“, „Kryžatik“, „Kolia ir senutės“, „Basiliskas“. Programos trukmė – 69 min. Tinka ikimokyklinio amžiaus vaikams.

13 val. prekybos centre „Saulės miestas“ vyks paramos koncertas „Duok penkis letenėlei” su puikiais atlikėjais vaikų muzikos studija „Nieko Tokio“, akustiškai gitaros stygas pabraižys Donatas Blanka, savo kūrybos dainas atliks jausmingoji Dangė, pasirodys ir vasaros hito „Dėl tavęs“ atlikėjos, grupės VEGA merginos, pertraukėlių metu fokusais užburs magijos virtuozas Mario Tarasini.

15 val. Ch. Frenkelio viloje koncertas „Pašauktas vardu“. Renginys nemokamas.
Savo kūryba, autorinėmis dainomis dalinsis Vilija Radvilė (vokalas, gitara) ir jos scenos partnerė Oksana Sadauskienė (smuikas).
Programa „Pašauktas vardu“ – tai trylika melodingų, lyriškų, jausmingų dainų, lydimų gitaros ir smuiko akompanimento. Jose telpa visos gyvenimo spalvos ir troškimai. Tačiau svarbiausia – kelionė link giliausio, tikrojo troškimo – savo pašaukimo, kuris padeda viskam stoti į savo vietas. Jis giliai mūsų širdyse ir jo nežino niekas kitas, tik mes patys. Norėdami išsiaiškinti ir įgyvendinti savo pašaukimą, kuris mus formuoja, skatina eiti į priekį, ieškome gėrio, mokomės išsilaisvinti iš savo fantazijų, momentinių užgaidų, įnorių naštos, tarp tūkstančio pasaulio žodžių išgirsti Gyvąjį Žodį, klausytis tikrovės, kurioje gyvename, ir kiekvieno sutikto žmogaus, nesiblaškant apsisprendimų dvejonėse, skubėti pas kitus ir nešti Meilę…

17 val. Šiaulių arenoje Lietuvos kiokušin karatė čempionatas.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Geismų tramvajus“.
Į atgrasų darbininkų gyvenamąjį rajoną Naujajame Orleane JAV tramvajus, simbolišku pavadinimu „Geismai“, atgabena gražuolę Blanšą Dibua, kuri po dvasinių sukrėtimų virtinės (palaidojusi vyrą, tėvus ir tetas, praradusi gimtąją sodybą, irgi simbolišku pavadinimu „Svajonė“) tikisi rasti užuovėją sesers Stelos ir jos vyro Stenlio namuose. Deja, iškart aišku, kad mėlynų kombinezonų, alaus ir pokerio kvartale prancūzų imigrantų palikuonė su savo elegantišku garderobu ir rafinuotomis manieromis nepritaps.

Šiaulių dailės galerijoje prancūzų kino festivalis ,,Žiemos ekranai“:
18 val. Maksas ir metalo prekeiviai / Max et les ferrailleurs, 1971, 112’
Daugiau apie filmus čia.

 

SEKMADIENIS

12 val. Ch. Frenkelio viloje animacinių filmų programos „Juoko vitaminai – ašarų pipirai“ peržiūra.
Programoje „Juoko vitaminai – ašarų pipirai“ išvysite tokius animacinius filmukus, kaip: „Medžioklė“, „Medžiotojas“, „Mažas puodelis“, „Didelis žalias“, „Didysis tarakonas“, „Superhetojai ir pasakos“, „Beždžionžmogis“, „Paskutinis kruizas“, „Eutanazija“, „Žąsys su aukštakulniais“, „Šiaurės rytų Karalystė“. Programos trukmė – 76 min. Tinka vyresnio amžiaus vaikams ir suaugusiesiems.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Bagadelnia“.
Tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.

Nuotr. Bulerija photography

Šaltinis: null