Savaitgalio renginių kalendorius – kariuomenės diena, Bushido turnyras, „Nerijos“, „Quorum“ ir V. Šiškausko koncertai

PENKTADIENIS

12 val. skvere prie miesto savivaldybės Lietuvos kariuomenės diena Šiauliuose.
10.30 Šv. Mišios Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos Bažnyčioje (Vilniaus g. 247B)
11.30 Kariuomenės žygiavimas iškilminga rikiuote iki Šiaulių miesto savivaldybės maršrutu Vilniaus g. – Dvaro g. – Aušros al.
12.00 Šiaulių įgulos karių iškilminga rikiuotė skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės (Vasario 16-osios g. 62).
12.40 Šventinis koncertas, kuriame koncertuos Lieporių gimnazijos choras, Dainų progimnazijos šokių kolektyvas „Kosmėja“, Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis)
13.30 Šventę vainikuos Deivio Norvilo koncertas
14.30 Renginio pabaiga

18 val. koncertų salėje „Saulė“ Iliuzionisto šou ir Dainius Martinaitis.
liuzionistas EMMAGiC – penktas pasaulyje iliuzionistas kuriam pavyko pradanginti nuo žemės paviršiaus pastatą. Baltijos šalių „aklojo“ vairavimo rekordininkas ir tarptautinių konkursų laureatas žada interaktyvų pasirodymą kuriame sudalyvaus kiekvienas atėjęs, o keli žiūrovai prisilies prie stebuklų patys iš labai arti! „Duonos ir žaidimų! Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Duonkepio žmona“. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių arenoje Vytauto Šiškausko koncertas. Plačiau čia.

ŠEŠTADIENIS

12 val. ekskursija „Tu ateik į pasimatymą“.
Ar tinka Šiauliai pasimatymui? Mažiausiai aštuoni amžiai, kai čia susitinka žmonės. Tiesa, XX amžiuje mus taip griovė, kad tik paukščio Fenikso pranašystė prikelti miesto sienas tegalėjo… Tiesa ir tai, kad tapome uždaru, kariniu, slaptu, apribotu, pramoniniu, pilku gyvenamu vienetu, kurį pažadinti galėjo nebent … paskutinis gaidys! Plačiau čia.
Gidas Saulius Stasiūnas  lauks prie fontano „Tūkstantmečio tiltai“, Vilniaus-Žemaitės gatvių sankryžoje.

15 val. koncertų salėje „Saulė“ vyks Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblio „Kalatinis“ koncertas „55-eri metai su šokiu per gyvenimą“. Garbingą jubiliejų minintis ansamblis žada jaukų ir prisiminimų kupiną vakarą, kuriame bus įvertinta ansamblio kūrybinė veikla ir pasiekimai, pasidžiaugta nueitu ilgu šokio ir muzikos keliu. Pasveikinti ansamblio ir tapti šios gražios šventės dalimi atvyks kolektyvai iš Šiaulių, Palangos, Joniškio, Panevėžio, Ginkūnų ir Siguldos (Latvija).

11 val. jaukioje kavinės – baro „Varpas 154“  kavinės aplinkoje, būryje draugų, margindami meduolius, susiburkime drauge Spalvoto meduolio dieną!
Jau 10-ąjį kartą kartu su visa Lietuva švęsime Spalvoto meduolio dieną! Po visą šalį paplitusi šventė suartina šeimą ir draugus bei padeda susitikti globotiniems vaikams ir būsimiems įtėviams, taip pat skatina globotinų vaikų savanorystę.
20-yje Lietuvos miestų, daugiau kaip 30 kepyklėlių ir bendruomenių vyksianti šventė kartu su Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir garbaus amžiaus žmonėms įkurta iniciatyva „Sidabrinė linija“ šiais metais buria drauge ne tik atitolusias šeimas ir bendruomenes, bet siekia sumažinti atskirtį tarp kartų.

17 val. Chaimo Frenkelio viloje popietė su Sabina Martinaityte ir Audrone Eitmanavičiūte. Popietės tema „40 metų scenoje – meno ir gyvenimo interpretacijos“.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Vardan tos“. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių arenoje tarptautinis Bushido S.W.A.T. turnyras „Saulės mūšis 2018“.

 

SEKMADIENIS

12 val. koncertų salėje „Saulė“ muzikinė pasaka „Karalaitės Garbanėlės ir Antanėlio Burokėlio nuotykiai“. Plačiau čia.

13 val. teatralizuotas vyrų vokalinės grupės „Quorum“ koncertas vaikams ir ne vaikams pagal S.Gedos eiles „Dainų karuselė“ Šiaulių dramos teatre.

15 ir 18 val. koncertų salėje „Saulė“ ansamblio „Nerija“ atsisveikinimo koncertas. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje Kauno Kamerinio Teatro spektaklis „Alksniškės“.
Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

************************************

VĖLIAU

Unikalus romantiškas šou „Dmitry Metlitsky ir Orkestras“.
Instrumentinės muzikos šedevrai, pasauliniai hitai šiuolaikinėje interpretacijoje, kuriuos atlieka orkestras „DM-Orchestra“.

Koncertas Šiauliuose koncertų salėje „Saulė“ lapkričio 27 d. 18 val.
Bilietai čia.

Tai unikali proga išgirsti gyvą instrumentinę muziką šiuolaikinėje interpretacijoje ir moderniu stiliumi, kurią atlieka geriausi Europos muzikantai – tai tikra šventė sielai ir širdžiai. Lietuvoje koncertuos tarptautinis orkestras „DM-Orchestra“! Plačiau čia.

***************************

Lapkričio 29 d. 18 val. „Polifonijos“ salėje aistringas koncertas „Tango Argentino“.

Autentiška ir nuoširdi muzika bei meilės ir aistros šokis į Lietuvą atvyksta tiesiai iš pačios tango tėvynės Argentinos. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ kartu pasirodys charizmatiškieji tango meistrai – dainininkas, kompozitorius ir šokėjas EDUARDO GIMENEZ bei daugelio tarptautinių konkursų ir festivalių nugalėtojai – šokėjai BRIGITA ir CARLOS RODRIGUEZ bei fortepijono muzikos virtuozas FELIKSAS ZAKREVSKIS. Garsūs muzikantai paruošė išskirtinio grožio ir nepaprastai romantišką meninę programą į kurią elegantiškai įsikomponavo jausmingų šokėjų pora.

Plačiau čia.