Savaitgalio renginių kalendorius – Kaziuko mugė, „Kino pavasaris“, I. Narkutės, N. Narmontaitės, „Patrulių“ koncertai

PENKTADIENIS

16.30 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje Laima Andrikienė – Kovo 11-osios Akto signatarė, buvusi Europos reikalų ministrė, Europos Parlamento narė pristatys savo knygą „Europos saulėlydis atšaukiamas“. Renginys nemokamas.

17 val. ekskursija „ŠIAULIAI: PAKIEMIAIS, PATVORIAIS, PAGRIOVIAIS“.
Nuotykių ir neįprastų potyrių megėjus kvies gidas Saulius Stasiūnas ir lauks prie Turizmo informacijos centro. Ekskursijos kaina 3 eurai.

17.30 val. Fotografijos muziejuje vyks kino festivalio „Kino pavasaris“ pristatymas. Dalyvaus festivalio programos sudarytoja Aistė Račaitytė.
Po pristatymo, renginio dalyviai išvys du perspektyvius lietuviškus trumpametražius filmus:
„Šeima“ (2018). Trukmė – 20 min., Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA). Režisierius Titas Laucius.
„Nacionalinės premijos laureatų vaikai“ (2018). Trukmė – 20 min., Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA). Režisierė Kamilė Milašiūtė.

18 val. koncertų salėje „Saulė“ grupės „Patruliai“ koncertas „15 metų scenoje! Švęsim garsiai!“.

19 val. Šiaulių arenoje Nijolės Narmontaitės vakaras „Apie meilę rimtai ir juokingai“.

 

Penktadienį ir šeštadienį pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g. prie Kaštonų al.) Kaziuko mugė.
Didelė tautodailės ir amatų mugė, gausybė gurmaniškų bei tautinio paveldo maisto gaminių, prekybininkai iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių, žaidimai, linksmybės, koncertai, šokiai ir surprizai vaikams ir tėvams, senjorams.
Kaziuko vedėja – karalienė: Violeta Mičiulienė
Žiūrovus linksmins: Andrius Rimiškis, Romas Dambrauskas, kapelos, folklorų ansambliai, šokių – muzikos kolektyvai, linksmybės – siurprizai, šokiai – pokiai, viktorinos.

 

ŠEŠTADIENIS

14 val. Fotografijos muziejuje pirmosios personalinės fotografo, 2018 m. Šiaulių miesto Jaunojo menininko stipendijos laureato Edvardo Tamošiūno parodos „buvo ir yra“ atidarymas. Renginyje dalyvaus parodos autorius E. Tamošiūnas, fotografas Rolandas Parafinavičius, savo kūrybos eiles skaitys 2018 m. Šiaulių miesto Jaunojo menininko stipendijos laureatė, literatė Roberta Stonkutė. Renginys nemokamas.

17 val. koncertų salėje „Saulė“ Ievos Narkutės koncertas „Visos meilės taisyklės“.
Šį kartą tai bus ne paprastas koncertas, o, kaip Ieva sako, “psichologinis seansas su muzikiniais intarpais”. Koncerto klausytojų laukia ne tik dainos, bet ir Ievos surinktos visos meilės taisyklės, kurias reikia žinoti, norint sukurti santykius. Laimingus ar nelabai – kitas klausimas, bet santykius. O taip pat bus aptarta galybė žmogiškų santykių niuansų, kurie ir rimti, ir skausmingi, ir juokingi tuo pat metu.
Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Skulptūra“. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių arenoje koncertas „Super diskoteka“. Plačiau čia.

SEKMADIENIS

12 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Kukučio kelionė“.
Tai spektaklis improvizacija. Kukutis ir jo draugai surengia žiūrovams kelionę per metų laikus. Ji transformuojasi į linksmus žaidimus, priklausomai, į kokį metų laiką patenka spektaklio herojai: vasarą jie mėgaujasi šiltos saulutės spinduliais ir gėlių kvapais, rudenį renka lietaus lašus ir taškosi balose, žiemą mėtosi puraus sniego gniūžtėmis ir lipdo Senį Besmegenį, kuris senelei ir seneliui tampa neklaužada anūkėliu ir todėl, atėjus pavasariui, ištirpsta. Plačiau čia.

13 val. koncertų salėje „Saulė“ šokio spektaklis „B+K“: legenda apie Birutę ir Kęstutį.
SIUŽETAS remiasi XVI amžiaus pradžioje Lietuvos metraštyje užrašyta tokia legenda: „Kęstutis, viešpataudamas Trakuose bei Žemaičiuose, išgirdo esant Palangoje mergelę, vardu Birutė, kuri pagonišku papročiu buvo pasižadėjusi savo dievams išsaugoti skaistybę ir pati buvo žmonių garbinama kaip dievaitė. Nuvyko pats didysis kunigaikštis Kęstutis tenai, ir labai ji jam patiko, nes buvo labai graži mergaitė ir protinga. Ir prašė ją, kad būtų jo žmona, Ji nenorėjo sutikti ir atsisakė, kad pasižadėjusi savo dievams išsaugoti skaistybę iki mirties. Ir kunigaikštis Kęstutis paėmė ją prievarta iš tos vietos, su didžia pagarba palydėjo ją į savo sostinę Trakus ir, sukvietęs brolius, iškėlė su savaisiais broliais dideles vestuves ir paėmė tą mergelę Birutę sau už žmoną.” Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Atžalynas“. Plačiau čia.

Šaltinis: null