Savaitgalio renginių kalendorius – komedija su E.Jackaite ir R.Šimukausku, M.Linkytės koncertas ir mados mugė

PENKTADIENIS

16 val. Chaimo Frenkelio viloje Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, istorikas Egidijus Aleksandravičius skaitys viešą paskaitą „Lietuvių išeivija modernybės ir tautiškumo baruose“.
Lietuvių išeivių gyvenimą prof. E. Aleksandravičius pažįsta ne iš knygų, dažnai lankosi lietuvių bendruomenėse, įsikūrusiose Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos šalyse, stebi ir apibendrina ten vykstančius procesus.

17 val. Fotografijos muziejuje vyks vieša dr. Tomo Pabedinsko paskaita „Modernizmo konstrukcijos fotografijos teorijoje“ Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje parodoje „Tapatybės formatai. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje“. Įėjimas nemokamas.

18 val. koncertų salėje „Saulė“ komedija „Santuoka be įsipareigojimų“.
Situacija paprasta, tačiau ne prasta – vyras ir žmona „deda kortas ant stalo“ ir išpažįsta savąsias nuodėmes – nuodėmes, dėl kurių gailisi. Tačiau didžiausios aistros užverda dėl nuodėmių, kurių herojai nesigaili.
Dviejų žmonių atvirumo valandėlė, į veiksmą įtraukianti net ir spektaklio žiūrovus, pavirsta savotišku stačiokišku psichoterapijos seansu, kurio metu, provokuodami vienas kitą, sutuoktiniai ieško atsakymų į klausimą, kodėl jų šeimyninis gyvenimas tapo toks „suvartotas“.
Komišką pjesės veiksmo efektą sustiprina „teatras teatre“, kur žiūrovai yra betarpiški „bylos dėl santuokinių neištikimybės“ proceso dalyviai. Pjesės autorius Dario Fo apdovanojo savo personažus subtiliu humoro jausmu ir saviironija, juk pagaliau jie tik aktoriai scenoje, kuri vadinasi GYVENIMAS.
Bilietai čia. Trukmė – 1 val. 30 min.

18.30 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje koncertas „Gintautas Gascevičius. Perkusinės instaliacijos“. Perkusinės instaliacijos – tai unikalus žinomo muzikanto šiauliečio Gintauto Gascevičiaus muzikinis projektas, virtuozišku atlikimu plečiantis muzikos suvokimo ribas. Šiame gyvo garso koncerte netikėtai atsiskleidžia mušamųjų instrumentų, įvairių balsų ir garsų, vizualizacijos ir scenografijos dermė.

19 val. Šiaulių arenoje koncertuoja Monika Linkytė su grupe. Plačiau čia.

21 val. „Jonio pastogėje“ grupės „Arka“ koncertas.

 

ŠEŠTADIENIS

9.30 val. Žygis po Kurtuvėnų regioninį parką. Visų žygio dalyvių lauks smagūs lauko žaidimai, sušalusius šildys gardi Šiaulių universiteto Botanikos sode užaugintų žolelių arbata ir skautiškas laužas. Plačiau čia.

14 val. koncertų salėje „Saulė“ vyks XX Saulės taurė 2018. Kultūrizmo ir fitneso čempionatas.

16 val. prekybos centre „Tilžė“ Egidijaus Sipavičiaus nemokamas koncertas.

17 val. krepšinis Šiaulių arenoje. LKL: Šiauliai -Neptūnas.

18 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Išrinktieji“. tai drąsus jaunų teatro kūrėjų komandos meninis tyrimas žiaurumo tema. Pasak spektaklio kūrėjų, šiandien kaip niekad esame linkę į užslėptas ir nematomas žiaurumo formas: psichologinį terorą, moralinį smurtą, „etikečių klijavimą“ ir savo poelgių pateisinimą, prisidengus doruolio ir teisuolio kaukėmis.

20 val. ekskursija „Šiauliai: pakiemiais, patvoriais, pagrioviais“. Ekskursija prasideda nuo Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213.
Ekskursijos kaina 3 eurai.

21 val. „Jonio pastogėje“ grupės „Bonus“ koncertas.

 

SEKMADIENIS

10 – 17 val. Šiaulių arenoje vyks nemokamas mados ir grožio renginys ,,Design for life’’.
Madingi drabužiai, kosmetikos priemonės, rankų darbo papuošalai ir visa galybė grožio – viskas po vienu stogu. Čia atvyks dizaineriai, pristatantys naujausias pavasario/vasaros kolekcijas tiek vyrams, tiek moterims drabužių ir aksesuarų sferose. Kūrėjai, gaminantys vaikams drabužius, aksesuarus ir žaislus. Namų interjero ir detalių puoselėtojai, su Jūsų būstui ir jo aplinkai skirtomis interjero detalėmis ir išskirtiniais gaminiais. Plačiau čia.

12 ir 15 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Tegyvuoja Lambertas!“. Tai vienos dalies spektaklis vaikams nuo 4 metų. Plačiau čia.

13 val. P. Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje vyks Pasaulio kultūros dienai skirta diskusija „RERICHO PAKTAS IR PASAULIO TAIKOS VĖLIAVA“. Diskusijoje dalyvaus: S. Tumėnas, R. Dailidė, S. Prancuitis, A. Musneckis, R. Trušys, A. Visockis, V. Rimkus, M. Adomavičienė, G. Arlauskaitė-Vingrienė, S. Baranauskienė ir kt. Plačiau čia.

17 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ koncertas.
Scenoje pasirodys Atis Hiacetonas Bankas (smuikas, Lietuva / Kanada) ir Victoria Korchinskaya-Kogan (fortepijonas, Kanada). Renginio vedėjas – muzikologas Vaclovas Juodpusis.