Savaitgalio renginių kalendorius – Laisvės gynėjų dienos renginiai ir animaciniai filmai

PENKTADIENIS

8 val. Šiaulių miesto moksleivių pilietinė akcija „Laisvė“. Renginio organizatoriai – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija ir Šiaulių Simono Daukanto gimnazija. Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62

15.30 val. atminties popietė „Laisvės sargyba, ar budėjimas baigtas?“ Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salė, Vasario 16-osios g. 62

17 val. šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys: legendinės roko grupės BIX koncertas „Gimę čia“, atminimo laužai, rimties ir vienybės akcija, KASP kareiviška košė ir arbata. Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės.

18 val. Šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

18.30 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Rudens istorijos“.
Tai labai gyvenimiška, jautri ir kartu graudžiai liūdna dviejų pagyvenusių vyrų draugystės istorija. Tai atviras pasakojimas apie artimo žmogaus meilės, supratimo ir atjautos ilgesį. Spektaklis sukurtas pagal populiarią italų dramaturgo Aldo Nicolaj pjesę „Geležiniai žmonės“. „Rudens istorija“ – pirmasis specialiai Teatro Mažajai salei kurtas spektaklis. Plačiau čia.

21 val. Jonio pastogėje” koncertuoja grupė „Vairas“.

 

ŠEŠTADIENIS

14 val. koncertas „Vienas žodis – Lietuva“.
Dalyvauja solistai: Ieva Juozapaitytė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mergaičių choras „Gama“, Šiaulių pučiamųjų orkestras. Koncerto vedėja Nomeda Bėčiūtė. Įėjimas nemokamas. Koncertų salė „Saulė“.

Chaimo Frenkelio viloje animacinių filmų festivalis „Tindirindis“.
14 val. „Istorijos mažiesiems“, 60 min. Tindirindis
Programoje nuotaikingi ir linksmi animaciniai filmai patiems mažiausiems mūsų žiūrovams. Beveik visuose filmuose pagrindiniai herojai yra žvėreliai ir gyvūnėliai. Tai ir dvi žuvytės viename akvariume, tai ir lokys, svajojantis sugauti drugelį, tai ir ožka, sukėlusi daug rūpesčių vargšo siuvėjo namuose („Ne ožkoje laimė“, rež. I. Bereznickas, Lietuva), tai ir žvėrių ir paukščių orkestras, koncertuojantis auksinio lapkričio metu, tai ir žebenkštis, paukščių maitinama kriaušėmis, tai ir katinėlis, sukėlęs paniką, galvodamas, kad dangus griūva, tai ir paukštelis su draugu drugeliu, kurie sugebėjo išgąsdinti lapę.
16 val. „Suaugusiųjų žaidimai“ (N-16), 88 min.

18 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Išrinktieji“.
Į kambarį prie prabangiai padengto stalo renkasi pavieniai žmonės, sukviesti į „Geriausio metų žmogaus“ apdovanojimus. Staiga nerūpestingų ir šmaikščių pokalbių srautą nutraukia pasigirdęs balsas, kuris praneša, kad tarp susirinkusiųjų yra žudikas ar žudikė. Situacija ima keistis labai netikėta linkme. Atmosfera kaista, humoras virsta rimtais kaltinimais, o nominantai  – nevaldomais žiaurumo bacilos nešiotojais. Eksperimentas prasideda… Plačiau čia.

21 val. Jonio pastogėje K. Jablonskio ir grupės koncertas.

 

SEKMADIENIS

15 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros alėja 62, Šiauliai) III aukšto galerijoje atidaroma Savicko dailės mokyklos parengta paroda, skirta Šiaulių apskrities žydų bendruomenės atkūrimo 30-mečiui. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatro Mažojoje salėje spektaklis „Visu greičiu atgal!“.
Tai graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų Anetės (60 m.) ir Bernadetės (55 m.) kelionę, ieškant prieš 25-erius metus mirusio tėvo kapo. Tikslios vietos seserys nežino – tik tiek, kad jis palaidotas kažkur prie Amjeno, Šiaurėje. Pjesės situacija tokia: mirus motinai, seserys nusprendžia „mirusiuosius sujungti“ ir motinos pelenus palaidoti šalia tėvo‚ kurį, nepaisant liūdnos šeimos irimo istorijos, mama mylėjo visą gyvenimą. Pasiėmusios kremuotos motinos palaikus, Anetė ir Bernadetė leidžiasi į netikėtumų kupinas tėvo kapavietės paieškas… Plačiau čia.

*************************************************
Kiti renginiai
Sausio 26 dieną 19 val. Šiaulių aronos Mažojoje salėje pirmą kartą Šiauliuose – talentingasis atlikėjas, neeilinio balso savininkas, 2009 metų Eurovizijos finalistas Sasha Song – Dima Šavrovas!
Gyvo garso koncertas: gražiausi romansai ir dainos iš rusiškų kino filmų. Plačiau čia.

 

 

 

*************************************************

Vasario 10 dieną 19 val. Šiaulių arenoje nuostabus koncertas “SINATROS ISTORIJOS” SU “TRIMITO” ORKESTRU. Plačiau čia.

Šaltinis: null