Savaitgalio renginių kalendorius – vaikų šventė ir folkloro festivalis

PENKTADIENIS

Vaikų gynimo dienos renginiai skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės.
12 val. ekskursija vaikams „Šiaulių bulvaro pasaka“ (prasideda nuo skulptūros „Trys nykštukai“)
14–17 val. šventinis renginys „Aš – mažasis šiaulietis“.
14–17 val. Šiaulių miesto progimnazijų moksleivių pleneras „Taikos spalvos“
15.30 val. visuotinė akcija „Taikos glėbys“
17–18.30 val. Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų koncertas „Šimtmečio pasaka“
Daugiau čia.

18 val. Šiaulių Šv. Apaštalų Petro Ir Pauliaus katedroje skambės išskirtinio grožio ir šviesos sklidinas britų kompozitoriaus John Rutter kūrinys “Vaikų mišios”, kurį pirmą kartą kartu su choru “Vilnius”, VPO “Trimitas” instrumentiniu ansambliu ir solistais Asta Krikščiūnaite bei Edgaru Davidovičiumi atliks Loretos Mikutienės vadovaujami Šiaulių “Juventos” progimnazijos jaunių choras “Melodija” ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos choras “Viva Melodica”!

10 val. Vilniaus ir Dvaro g. sankryžoje startuoja Press Ralis 2018. Finišas – šeštadienį 15 val. Palangoje.
Per dvi dienas ralio dalyviai įveiks apie 350 kilometrų Lietuvos ir Latvijos keliais.  Asfalto trasos drieksis kartodromais, moderniais autodromais ir specialiomis lenktynių trasomis.

20 val. “Jonio pastogėje” groja gyvos muzikos grupė “Po aštuntos”.

21 val. ekskursija „1939-ųjų Šiauliai – modernus pagundų miestas“.
Įsivaizduokite 1939-ųjų Šiaulius ir miesto gatvėmis klaidžiojančius mamą ir sūnų. Jauna šeima atvyko iš kaimo į tuomet labai modernų miestą, kuriame pilna pagundų. Vaikas pinigus išleidžia saldainiams, nori apsilankyti muziejuose, klaidžioja gatvėmis, o mama vis seka iš paskos ir stengiasi, kad jis nepamirštų ir į mokyklą užsukti.
Gidė lauks ant koncertų salės „Saulė“ laiptų.

 

Penktadienį ir šeštadienį bulvare skambės muzika, kur linksmintis kvies liaudiškos muzikos festivalis„Ant rubežiaus“.
Nuo ryto iki vakaro pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) šurmuliuos Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir  prekybininkų mugė. Didžiojoje festivalio scenoje pasirodys kapelijos, stilizuotos kapelos, modernaus folkloro grupės ir pavieniai kaimo muzikantai  iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šiais metais festivalyje pasirodys 45 kolektyvai ir daug pavienių kaimo muzikantų. Visa programa čia.

 

ŠEŠTADIENIS

12 val. ekskursija „Šiaulių legendos ir tikrovė“.
Šeimoms skirta ekskursija paremta istoriniais faktais, mitais bei vaikų sukurtomis legendomis apie svarbiausias lankomas vietas Šiaulių mieste. Sužinosite arba prisiminsite įdomiausius faktus apie miestą. Kodėl Šiauliuose „gyvena“ pelikanai? Kaip gaidys atsidūrė ant miesto laikrodžio? Kokiomis kalbomis jis sveikinasi su praeiviais? Ką veikia katinai ant „Valerijono“ vaistinės stogo? Ir tai tikrai ne viskas, apie ką sužinosite ekskursijos metu.
Gidė lauks prie Turizmo informacijos centro.

14 val. prie Rėkyvos kultūros namų šventė „Sparnuota vaikystė“.
Meninius pasirodymus atliks ir šventinę atmosferą kurs Šiaulių kultūros centro vaikų šokių studija „Repeticija“, Šiaulių rajono Kužių gimnazijos vaikų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo Kužių šiuolaikinių šokių grupė „Saulė“, Šiaulių rajono Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro vaikų šokių studijos „Oazė“ ir „Miražas“, Šiaulių miesto Zoknių progimnazijos vaikų šokių kolektyvas „Uoga“, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo šiuolaikinių šokių grupės „Aqua junior“ ir „Aqua“.

 20.30 val. “Jonio pastogėje” ypatingas vasaros vakaras. Groja grupė iš Kauno “Dreams”.

 

 

SEKMADIENIS

12 val. ekskursija „Sąjūdis. Roko lydimi, laisvo žodžio vedami”.
Šiemet minime Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30 metų sukaktį, 2018-ieji paskelbti Sąjūdžio metais. Atgimimo banga, užliejusi ir Šiaulius, bendraminčius vienijo daugiatūkstantines minias sutraukusiuose „Roko maršuose per Lietuvą“, laisvės mintis skleidė naujuose, nuo vienos partinės ideologijos nepriklausančiuose leidiniuose. Šiaulių spaustuvėje „Titnagas“ buvo spausdinami ne tik Lietuvos sąjūdžio, bet ir latvių, rusų, baltarusių opoziciniai leidiniai – amžininkai suskaičiavo, kad jų buvo per 2 milijonus egzempliorių.
Gidai lauks prie P. Višinskio viešosios bibliotekos.

14 val. “Jonio pastogėje” nemokama popietė visai šeimai su linksmaisiais “Mažųjų princų” animaciniais personažais.

Šaltinis: null