Šeduvoje – pirmasis tarptautinis perkusijos festivalis „Ritmo viražai“

Gegužės 27–29 dienomis Šeduvoje vyks pirmasis Tarptautinis Šeduvos perkusijos festivalis „Ritmo viražai“ (meno vadovas – Arkadij Gotesman), apjungsiantis ir pristatysiantis improvizacijų ir netikėtumų pilnas mušamųjų instrumentų galimybes. Festivalyje kartu su geriausiais Lietuvos atlikėjais dalyvaus ir garsūs pasaulio muzikantai Tim Daisy iš JAV ir Peter Bruun iš Danijos.

„Tikiuosi, kad Šeduva taps perkusijos biblioteka, lobynu, kuriuo galėsime dalintis mes visi, o kartu „Ritmo viražai“ taps puikia galimybe Lietuvai papasakoti spalvingas ir modernias perskusijos istorijas visam pasauliui. Šiemet rengiame pirmąjį festivalį, tačiau tai bus tik pradžia. Pakvietėme koncertuoti žinomus mūsų šalies perkusininkus ir jų draugus, taip pat visus turėtų nudžiuginti festivalio svečiai Tim Daisy ir Peter Bruun, kurie yra daug pasiekę šioje srityje“, – sako festivalio meno vadovas Arkadij Gotesman.

Festivalio atidarymas – gegužės 27 d. (penktadienį) 17.00 val. Jame koncertuos Šeduvoje gimęs ir augęs mušamųjų virtuozas Martynas Lukoševičius bei grupė „Hand voices“. Ritmo suburti muzikantai 2006 metais įkūrė perkusininkų ansamblį „Hand Voices“. Užburianti ritmu alsuojanti „Hand Voices“ muzika pavergia klausytojus, sukuria išskirtinę atmosferą, kuria mėgaujasi ir atlikėjai ir klausytojai.

Gegužės 28 d. (šeštadienį) 14.00 val. kviečia kūrybinės dirbtuvės su Arkadij Gotesman ir Tim Daisy, o 17.30 val. numatytas Mykolo Eivos (mušamieji) ir Arno Mikalkėno (akordeonas) koncertas. Arkadijaus Gotesmano pristatinėti nereikia – jis vienas žinomiausių Lietuvos perkusininkų, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas ir kompozitorius, įvairių projektų iniciatorius, pedagogas. Pernai A. Gotesmanas už nuopelnus Lietuvos džiazui buvo paskelbtas 12-ojo festivalio „Vilnius Jazz” laureatu.

Tim Daisy – Čikagoje įsikūręs muzikantas, perkusininkas ir kompozitorius, jau nuo 1997 metų dirbantis su improvizacine ir kompozicine muzika. Daisy prisidėjo prie įvairių sričių kūrybinių projektų, įskaitant modernaus šokio, filmų, džiazo ir improvizacinės muzikos. Menininkas tiria sąsajas tarp akustinių ir elektroninių garsų naudodamasis įvairiais objektais, tokiais kaip radijo imtuvai, žadintuvai, būgnai, patefonai ir kiti. Jis bendradarbiavo su daugybe pasaulyje garsių muzikantų.

Muzikantai Mykolas Eiva (mušamieji, elektronika, objektai) ir Arnas Mikalkėnas (mušamieji, elektronika, objektai) susipažino besimokydami Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje ir muzikinį bendradarbiavimą tęsia iki šiol.

Tarptautiniame Šeduvos perkusijos festivalyje bus atliekamos originalios dueto kompozicijos. Duetas varijuoja šiuolaikinės improvizacinės muzikos ir džiazo muzikos elementais. Pasitelkdami elektroninius instrumentus, įvairius objektus ir mušamuosius muzikai kuria interaktyvų performansą.

Gegužės 29 d. (sekmadienį) 14.00 val. – Igno Kasikausko (mušamieji) ir Danieliaus Pancerevo (saksofonas) koncertas, o 18.00 val. – festivalio finalinis koncertas ,,Perkusinės atvirutės“ (A. Gotesmano projektas) Atlikėjai – Peter Bruun, Tim Daisy ir Arkadij Gotesman. Ignas Kasikauskas ir Danieliaus Pancerevas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai. Jie, inspiruoti J. Coltrane muzikos, nutarė kurti ir groti kartu. Pirmasis šio dueto debiutas įvyko pernai jaunųjų talentų konkurse Vilnius Jazz Young Power 2015. D. Pancerovo studijų vadovas – Petras Vyšniauskas, I. Kasikausko – A. Gotesman.

Peter Bruun mušamaisiais groja nuo trejų metukų ir iki šiol nesiliauna ieškoti savito braižo bendradarbiaudamas kaip muzikantas ir kompozitorius tiek su džiazo, tiek su akademinės muzikos atstovais. Bruun studijavo Karališkosios Danijos muzikos konservatorijoje, o dabar dėsto konservatorijose Kopenhagoje ir Orhuse bei veda įvairius meistriškumo kursus.

Koncertai vyks Šeduvos kultūros ir amatų centre. Bilieto kaina į koncertą – 2 eurai, abonementas į visus festivalio koncertus – 7 eurai.

Šaltinis: null