Šeimų šventė sukvietė 5000 dalyvių

Šiauliuose vykusi Šeimų šventė sukvietė šeimas iš visos Lietuvos. Tradicinis Šiaulių vyskupijos renginys sulaukė apie 5000 dalyvių iš Šiaulių krašto ir kitų miestų bei miestelių. Šv. Mišias už šeimų tvirtybę aukojo šalies vyskupijų ganytojai, o po miesto ir valstybės valdžios atstovų sveikinimų susirikusiuosius nudžiugino įspūdinga koncertinė programa.

Trijų karalių sekmadienį šeimos iš visos Lietuvos rinkosi Šiaulių arenoje vykusioje šventėje. Įspūdingą renginį organizavo Šiaulių vyskupija. Šiemet jis buvo dedikuotas Šv. Marijai ir vadinosi „Marija, tu radai malonę pas Dievą“. Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio inicijuota šventė pagerbia ir padeda stiprinti svarbiausią miesto, krašto ir visos šalies pagrindą – šeimą.

Lietuvos vyskupų aukotų Šv. Mišių vienu gražiausių ir prasmingiausių akcentų tapo santuokos įžadų atnaujinimas. Vyrai ir žmonos savo vaikų akivaizdoje vėl prisiekė kartu įveikti visus vargus, dalintis džiaugsmais.

Įkvepiančiu pamokslu apie šeimą pasidalino Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Liturginėse apeigose giedojo jaunimas iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių – Lietuvos Jaunimo dienų choras. Kolektyvui vadovavo Jeronimas Serebrinskas.

Pasibaigus šv. Mišioms, susirinkusiuosius sveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Šiauliai šiuo metu galėtų būti dėmesio centru visai Lietuvai. Čia galime suprasti iš kur kyla valstybės tvirtybė. Ji kyla iš šeimos. Čia susirinkusios šeimos kartu gyvena jau ne vienerius metus, tačiau Šauliai gali didžiuotis ir viena ypač tvirta ir gražia šeima. 67 – ąją vestuvių sukaktį šiemet švęs Šiaulių miesto garbės pilietis, Prezidentas Valdas Adamkus ir jo žmona Alma“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Savivaldybės vadovas visoms šeimoms perdavė Prezidento Valdo Adamkaus linkėjimus ir padėką šventės organizatoriui Eugenijui Bartuliui.

Po sėkmingo koncerto praėjusių metų Šeimų šventėje, į Šiaulius vėl grįžo Milane (Italija) gyvenanti smuikininkė Saulė Kilaitė. Virtuozė šį kartą pristatė visiškai naują programą „Muzikinė kelionė piligrimų takais“. Talentinga lietuvaitė muzikos garsais pakvietė apsilankyti įvairiose pasaulio šalyse, kuriose vyko Dievo Motinos Marijos apsireiškimai.

Koncerto pabaigoje paminėta ir Šiluva, žinomiausią Marijos apsireiškimo vietą Lietuvoje pristatė tradicinė, lietuviams itin brangi giesmė „Marija, Marija“.

Šaltinis: null