Šiauliečiai atstovavo Lietuvai elitiniame turnyre

Sausio 27-29 dienomis, ŠSG-FA „Šiauliai“ dalyvavo viename iš stipriausių turnyrų, organizuojamų Baltijos šalyse. 2002 metai gimę futbolininkai dalyvavo „Riga Cup 2017″ turnyre, kuriame dalyvavo 16 komandų iš įvairiausių šalių.

Šiauliečiai varžėsi D pogrupyje, kur  surinko 7 taškus bei tapo pogrupio nugalėtojais. ŠSG-FA „Šiauliai“ 1:0 įveikė „Rigas Izlase” (Latvija), 3:0 nugalėjo „Ragsveds IF” (Švedija) bei 0:0 sužaidė lygiosiomis su FC „Espoo” (Suomija).

Užėmusi pirmąją vietą pogrupyje vienintelė komanda iš Lietuvos turnyro pusfinalyje susitiko su Sankt Peterburgo „Zenit” spoto mokykla. Po labai kovingų ir emocingų rungtynių šiauliečiai 2:0 pripažino varžovų iš Rusijos pranašumą.

Rungtynėse dėl  trečiosios vietos ŠSG-FA „Šiauliai“ stovo į kovą su JK „Tallinna Kalev” (Estija). Visų rungtynių metų žaidimo eigą kontroliavę šiauliečiai savo progų neišnaudojo, o varžovai iš Estijos surengė dvi kontratakas bei abu kartus nuginklavo Šiaulių komandos vartininką ir šventė pergalę rezultatu 2:0.

Vienas iš ŠSG-FA „Šiauliai“ komandos trenerių, Tadas Šalkauskas po turnyro teigė, jog komanda šiame turnyre išvydo savo silpnąsias puses, kurias reikia tobulinti ir džiaugėsi vaikinų kovingumu: „Po atostogų pasiruošimą pradėjome nuo sausio 9 dienos, o šis turnyras buvo suplanuotas kaip pasiruošimo sezonui dalis. Turnyre visose rungtynėse dominavome aikštėje, vyravo agresyvi gynyba ir presingas varžovui, taip pavyko įvykdyti vieną iš tikslų – grupės rungtynėse nepraleidome nė vieno įvarčio bei aplenkėme dvi komandas, kurios buvo elitiniame krepšelyje.

Taip pat buvome viena iš nedaugelio komandų, kuri metė rimtą iššūkį turnyro nugalėtojams iš Rusijos ir tik po individualių klaidų buvo praleisti du įvarčiai, o per šias rungtynės buvo parodytos net penkios geltonos ir dvi raudonos kortelės. Verta pažymėti, jog Sankt Peterburgo „Zenit” turnyro finale 2:0 įveikė „Norwich City” iš Anglijos.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos, pirmajame kėlinyje varžovai surengė tik vieną pavojingą ataką, po kurios buvo praleistas įvartis. Panašiai klostėsi ir antrasis kėlinys, o rizikuodami rungtynių pabaigoje praleidome antrąjį įvartį.

Turnyre pasimatė silpnosios vietos, kurioms taisyti dabar skirsime daugiau laiko. Užimta ketvirtoji vieta elitiniame turnyre tik įrodo dėl ko sunkiai dirbame treniruočių metu ir esu labai patenkintas vaikinų atsidavimu, kovingumu bei noru nugalėti.”