Šiauliečiai muzikos garsais kviečiami keliauti į Neapolį

Šiauliai tai – miestas, išugdęs ir užauginęs begalę talentingų muzikos atlikėjų. Muzikinė Šiaulių tapatybė tai – projektas, buriantis profesionaliojo meno atlikėjus, kilusius iš Šiaulių.
Projekte „Muzikinė Šiaulių tapatybė“ persipina skirtingų kartų atstovų Šiaulių miesto istorijos. Vyresnės kartos atstovai projekto metu dalinsis savo išmintimi ir sukaupta patirtimi, o atstovaujantieji jaunąją kartą turės galimybę pasirodyti bei uždegti publiką savo entuziazmu.

Orams vis šylant, dienoms vis ilgėjant, dažnas ima svajoti apie vasarą ir saulėtąją Italiją. Balandžio 19 d., 18 val., Šiaulių kamerinėje salėje “Polifonija” trumpam nukeliausime į Neapolį. O juk Neapolyje ir jo apylinkėse gimę italų kompozitoriai ne tik parašė dešimtis nepaprastai išpopuliarėjusių dainų, bet ir sukūrė tai, kas ilgainiui virto atskiru žanru.

Visą pluoštą neapolietiškų dainų šįsyk atliks du maestro Virgilijaus Noreikos auklėtiniai – baritonas Simas Strazdas (baritonas) ir tenoras Juozas Janužas (tenoras), kuriems fortepijonu akompanuos Lina Giedraitytė.

JUOZAS JANUŽAS baigęs muzikos studijas Šiaulių universitete tapo maestro Virgilijaus Noreikos studentu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Studijų metu jaunasis solistas jau yra surengęs dešimtis koncertų įvairiose Lietuvos scenose, laimėjęs laureato diplomus ir prizines vietas keliuose tarptautiniuose konkursuose.

LINA GIEDRAITYTĖ baigusi studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. A. Žvirblytės klasėje) ir stažuotę pas prof. Joaquíno Soriano Madride, netrukus buvo pakviesta dirbti koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje garsaus Lietuvos tenoro ir profesoriaus Virgilijaus Noreikos klasėje. Šiandien Lina taip pat dirba koncertmeistere Vilniaus miesto operoje, kuriai vadovauja žymi operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

SIMAS STRAZDAS, kaip ir J. Janužas, buvęs maestro V. Noreikos mokinys. Neapolietiškas dainas dainuoja nuo vaikystės. Su daina „O sole mio“ tapo „Dainų dainelės“ laureatu. Dabar, studijuodamas operinį dainavimą LMTA Simas taip pat mielai įtraukia neapolietiškas dainas į savo repertuarą. „Esu didelis senųjų Italijos operos meistrų, tokių kaip Cesare Siepi, Tita Ruffo, Piero Cappuccilli, Franco Corelli, gerbėjas. Visų jų repertuare rasi ne vieną neapolietišką dainą. Juk jose kaip niekur kitur dainininkas gali ne tik parodyti puikią kantileną ir tembro grožį, bet ir atsiskleisti kaip jautrus atlikėjas” – pasakoja atlikėjas.

Vakaro koncerte skambėsiančiose dainose klausytojai išgirs visą jausmų paletę. P. Tosti, L. Denzos, L. Cordillo, E. Cannio ir kitų italų kompozitorių solinės dainos ir duetai kerės melodijų grožiu, žaismingais ritmais, jautriu poetiniu turiniu.

Bilietų kaina 6 ir 4 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).
Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 11 60

Projektą remia Šiaulių miesto savivaldybė.