Šiauliečiai prisijungė prie pilietinio projekto „Aš už Lietuvą!“

Gegužės 27-ąją, penktadienį, pasitinkant mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį, o taip pat minint Kaimynų dieną, pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!“ kvietė visus šalies gyventojus padovanoti po gerą darbą ir taip drauge kurti šaunesnę Lietuvą. Iniciatyvos partnerio – Šiaulių valstybinės kolegijos – bendruomenė aktyviai prisijungė prie projekto – dėstytojai ir studentai kvietė šiauliečius ir rajono gyventojus į praktinius pažintinius užsiėmimus, dalijosi naudingomis žiniomis, ragino prasmingai praleisti laiką.

Šio projekto partneriais tapo nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, savivaldybės ir socialiai atsakingos įmonės. Tarp jų – ir Šiaulių valstybinė kolegija.

Skaičiuojama, kad iš viso prie projekto „Aš už Lietuvą!“ renginių prisijungė daugiau nei 25 tūkstančiai dalyvių. Buvo užregistruota daugiau nei 500 veiklų. Šiauliuose ir Šiaulių rajone buvo užregistruota beveik 30 veiklų – gerų darbų, skirtų žmonių suvienijimui, bendrystės ir savanorystės skatinimui. Projekto puslapyje www.asuzlietuva.lt šiauliečiai registravo įvairiausias veiklas: vyko praktinės-pažintinės paskaitos, kraujo donorystės akcijos, seminarai, ekskursijos, miesto gražinimo iniciatyvos.

Penktadienį Šiaulių valstybinės kolegijos studentai miesto bulvare organizavo padėkos koncertą šiauliečiams. Renginio „Studijuok ir mokykis Šiauliuose, lik savo SAULĖS MIESTE!“ metu miesto gyventojams jaunimas dovanojo gerą nuotaiką ir šiltus apkabinimus, skambias dainas ir šokius. Nuotaikingas koncertas, kuris vyko miesto bulvare – tai pilietinio projekto „Aš už Lietuvą!“ dalis.

„Tai, kad dešimtys tūkstančių žmonių atsiliepė į kvietimą padovanoti darbą Lietuvai rodo, kad Lietuvos žmonės yra pilietiški, tik iki šiol trūko progų tam pilietiškumui išreikšti. Labiausiai reikėjo kvietimo kada, kur ir kuo konkrečiai galima prisidėti prie nevyriausybinių organizacijų ar bendruomenių veiklos. Džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių atranda savanorystės ir bendruomeniškumo žavesį”, – sako projekto koordinatorė Luka Lesauskaitė.