Šiauliečiams duris „Kane’s arena“

Šiauliuose ilgai laukta ir visoje šalyje unikali „Kane’s arena“ per miesto gimtadienį visiems plačiai atvėrė duris. „Džiaugiuosi matydamas tiek daug sporto mylėtojų. Dvi dienas šiauliečius kviečiame visiškai nemokamai išbandyti naujas sporto erdves. Panašu, kad jiems tai patinka. Lankytojai neslepia, kad apsilankymas „Kane’s arenoje“ pranoksta visus lūkesčius“, – sako naujojo komplekso vadovas Martynas Vidžiūnas.

Unikalus objektas visoje šalyje

Geriausių žodžių naujam sporto mylėtojų traukos centrui Šiauliuose negaili ir iš šalies sostinės atvykęs Lietuvos paplūdimio teniso asociacijos viceprezidentas Dainius Janulis: „Įspūdžiai – patys geriausi. Labai ačiū vadovui, kad pakvietė ir mane. Šiauliai turi nuostabią „Kane’s areną“, kuri jau šiandien yra puikus traukos centras ne tik varžybų, bet ir laisvalaikio atžvilgiu. Tokia sporto arena, turinti tiek daug skirtingų erdvių, yra išties unikalus sporto objektas visoje šalyje. Galima drąsiai sakyti, kad šis objektas neturi analogų. Niekur nesu matęs, kad tokioje arenoje būtų galima surengti tiek skirtingų varžybų vienu metu“.

Paplūdimio teniso arenos lankytojus visą šeštadienį nuo 10 valandos ryto iki 10 valandos vakaro mokęs D. Janulis pripažįsta, kad šiauliečiai aplenkė net šalies sostinę: „Net Vilniuje dar neturime tokių aikštelių, kur būtų galima žaisti paplūdimio tenisą. Jos turėtų atsirasti tik per artimiausius kelis mėnesius. Sveikinu arenos vadovus ir neabejoju, kad lankytojų išties netrūks“.

Geriausia šalyje skvošo aikštelė

„Kane’s arena” itin sužavėjo ir iš visos šalies susirinkusius skvošo mylėtojus. Čia surengtos skvošo taurės varžybos, kuriose rungėsi keturiolika iš įvairiausių šalies kampelių sugužėjusių sportininkų.

Lietuvos skvošo asociacijos prezidentas Mantas Kočiūnas neabejoja, kad į Šiaulius nuo šiol užuks kur kas dažniau: „Tokios aikštelės, atitinkančios visus aukščiausius standartus, daugiau šalyje niekur nėra. Net ir Vilniuje. Nors turime keturias skvošo aikšteles vienoje vietoje, tačiau mūsų aikštelių šoninės sienos yra stiklinės, o čia stiklinė – tik galinė siena, tad teisėjams – kur kas patogiau atlikti savo darbą“. Kaip sako M. Kočiūnas, ši aikštelė išsiskiria unikalia danga: „Nuo jos kamuolys atšoka taip, kaip jis ir turėtų atšokti per visas normalias varžybas. Išskirtinė yra ir siena, į kurią kamuoliukas atsimuša – į ją supilta net dešimt tonų smėlio. Komplekso vadovas nuolat konsultavosi su mūsų asociacijos atstovu, tad viskas įrengta taip, kad čia būtų galima rengti pasaulinio lygio skvošo varžybas. Tiesa, tik aikštelių tuomet turėtų atsirasti dar daugiau“.

Skvošas, pasak šio sporto šakos asociacijos prezidento, yra gana lengvai išmokstamas žaidimas: „Lyginant su kitais rakečių sportais, skvošui pakanka vienos ar trijų treniruočių ir jau gali eiti žaisti. Dar tai yra aktyvus, dinamiškas žaidimas, kuriame – daug lakstymo ir veiksmo, tad siūlau išbandyti visiems“.

Naujovė Šiauliuose – padelio tenisas

Turbūt labiausiai šiauliečiai laukė dar neregėtos sporto erdvės Šiauliuose atidarymo – „Kane‘s arenoje“ surengtos pirmosios padelio varžybos. Šiauliečius su šiuo sportu supažindino sertifikuotas padelio instruktorius Germanas Šarkovas. Treneris sako esąs nustebęs ir džiaugiasi tuo, kad Šiauliai turi tokį multifunkcinį sporto centrą: „Tai – tikrai unikalus objektas visoje šalyje. Kalbant apie padelį, tai čia įrengta aikštelė atitinka visus standartus. Šiandien padelio aikštelių šalyje yra apie keliasdešimt. Vilniuje – penkios lauke. Viduje tokios aikštelės dar neturime, tad šiauliečiai mus aplenkė, teks dažniau apsilankyti“.

Padelio tenisas Lietuvoje gyvuoja dar tik trečiąjį sezoną, tačiau pasaulyje jau spėjo pavergti daugelio širdis. „Ispanijoje padelis – antroje vietoje pagal sporto šakų populiarumą. Tai yra skvošo ir lauko teniso mišinys, kurį labai lengva perprasti. Čia nereikia ypatingų fizinių savybių, gali žaisti ir vaikai, ir senjorai. Lyginant su tenisu tai yra techniškau daug paprastesnis žaidimas, žaidžiamas ne su įprasta rakete. Mūsų raketės stygų neturi, tad ir elgtis su jomis – kur kas paprasčiau. Atmuši lyg su knyga“, – sako G. Šarkovas.

Taps nuolatiniais lankytojais

Į „Kane‘s areną“ pirmąją atvirų durų dieną sugužėjo ne tik skvošo, padelio, paplūdimio teniso ir salės tinklinio mylėtojai, bet ir smalsumo vedini vietos gyventojai. Stalo teniso erdvėje sutiktas Tadas Nazimovas sako esantis vienas iš tų, kurie dirbo įrengiant „Kane‘s arenos“ erdves: „Buvo smalsu išvysti rezultatą, tad atvykau su savo šeima. Žaidžiame stalo tenisą. Turiu pripažinti, kad Šiauliams jau seniai reikėjo tokios erdvės. Kaip matau, susirinkusieji puikiai ir aktyviai leidžia laiką. Ko daugiau gali reikėti? Manau, kad mano dukra čia bus nuolatinė lankytoja“.

Apie dažnus apsilankymus „Kane‘s arenoje“ jau galvoja ir Šarūnas Gulbinas. Su kolega atvykęs vyriškis pasakoja susidomėjęs būtent stalo teniso erdve: Apžiūrėjome, nes mums reikalinga ilgalaikė sutartis. Šiauliuose daugiau nėra kur žaisti stalo teniso. Įkūrėme komandą, kuri jau spalį startuos šalies čempionate, tad ieškome erdvės treniruotėms. Jei pavyks viską suderinti – kelias dienas per savaitę mes treniruosimės čia. Iki šiol žaisdavome Naujojoje Akmenėje, Kuršėnuose. Labai džiaugiamės, kad pagaliau ir mūsų mieste atsirado tokia erdvė“.

Aidas Petkevičius ir Justas Jagminas – dar keli lankytojai, kurie jau galvoja apie sekantį vizitą. „Esu tinklinio sporto šakos mylėtojas. Išbandžiau aikštelę ir galiu pasakyti, kad ji – nuostabi. Atsiranda vis daugiau šios sporto šakos mylėtojų, tad vadovui linkiu dar pagalvoti apie naujas erdves tinkliniui. Mes tikrai lankysimės. Kaip juokaujame, kol jauni, visi žaidžia krepšinį, o vėliau tampa tinklininkais“, – šypteli A. Petkevičius.

Tinklinį arenoje jau pirmąją atvirų durų dieną žaidęs J. Jagminas priduria manęs, kad bus sunkoka žaisti, tačiau suprato, kad be reikalo: „Esame pratę žaisti uždarose patalpose, o čia – ištampyti tinklai. Tačiau įsitikinome, kad „Kane’s arenoje“ žaisti tinklinį – labai patogu. Manau, kad būsime dažni svečiai, bus rengiamos ir lygos varžybos. Šiauliams jau seniai reikėjo tokio objekto“.

Duris atvers sporto baras, treniruoklių salė, dirbs masažuotojai

Kane‘s arenos“ vadovas M. Vidžiūnas sako, kad po šiuo stogu nuo šiol susijungia sportas ir pramogos: „Viskas po vienu stogu. 4500 kvadratinių metrų plote sportuos tinklinio, krepšinio, salės futbolo, skvošo, paplūdimio tinklinio ir teniso, badmintono profesionalai ir mėgėjai. Čia taip pat bus gruodį duris atversianti treniruoklių salė, lapkričio 15-ąją lankytojus pakviesiantis sporto baras ir jau nuo spalio visų lauksiantys masažuotojai“.