AktualuSportas

Šiaulietė sužibėjo Europos petankės čempionate

Liepos 13-17 dienomis Nyderlanduose, Hertogenbos mieste vyko Europos petankės vienetų, dvejetų bei mix čempionatas, kuriame „Šiaulių” petankės klubo atstovė Eugenija Karbočienė atstovavo Lietuvą vienetų ir moterų dvejeto varžybose. Šioje rungtyje dalyvavo dvidešimt šešių valstybių komandos.

Moterų dvejeto komandą sudarė Eugenija Karbočienė ir Kauno petankės klubo žaidėja Irma Bagdonavičienė, kurios vienintelės iš Pabaltijo šalių užėmė aukštą trečią vietą Europos čempionate. Šis pasiekimas – pirmas ir labai džiugus įvykis Lietuvos petankės sporto istorijoje.

Lietuvos moterų dvejetas kvalifikacijos etape iškovojo tris pergales iš penkių galimų (Lietuva-Lenkija 13:5; Lietuva-Graikija 13:4; Lietuva-Slovakija 13:7), pateko į aštuntfinalį, kuriame rezultatu 13:7 įveikė Latvijos komandą. Ketvirtfinalyje lietuvės susitiko su Suomijos komanda ir po įtemtos bei permainingos kovos, trukusios dvi valandas, šventė pergalę mūsiškės rezultatu 13:10.

Pusfinalyje Eugenijai ir Irmai teko pripažinti Monako komandos pranašumą (2:13), kuri ir tapo moterų dvejeto Europos čempione. Šiaulietei E. Karbočienei ir I. Bagdanavičienei buvo įteikti moterų dvejeto Europos čempionato bronzos medaliai. Apdovanojimo metu Lietuvos komanda pristatyta, kaip čempionato staigmena, nes mūsų šalyje yra tik 90 licencijuotų petankės žaidėjų.

Vienetų rungtyje E. Karbočienė kvalifikaciniame etape pelnė dvi pergales: prieš Škotijos ir Lenkijos atletes, vėliau šiaulietė susitiko su Anglijos atstove ir pralaimėjo rezultatu 10:11. Šis rezultatas suteikė galimybę dalyvauti vienetų Tautų taurės varžybose, kuriose Eugenija Karbočienė užėmė 5 vietą,

Tikimasi, kad pasiekti aukšti rezultatai prisidės populiarinant petankės sporto šaką ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Lietuvoje.   

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai