Šiaulietis policininkas kyšiui atsispyrė net 9 kartus

Vasario 10-ąją,Policijos departamente iškilmingai apdovanoti socialinės akcijos „Aš neimu kyšių” dalyviai, Lietuvos policijos pareigūnai, savo sąžiningumu, drąsa ir atsparumu korupcijai į gera keičiantys Lietuvos policijos veidą.

Renginio metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas Vitalijus Vasiliauskas įteikė padėkas bei atminimo dovanas dešimčiai policijos pareigūnų, kurie praėjusiais – 2015-aisiais – metais labiausiai pasižymėjo kovodami su korupciniais reiškiniais policijoje ir buvo atspariausi bandymams juos papirkti.

Tarp apdovanotųjų ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis Orlandas Ščegauskas. 27 metų amžiaus, 6 metų darbo patirtį turintis, šiuo metu studijuojantis M.Riomerio universitete pareigūnas, 2015 metais atlaikė net devynis bandymus jį papirkti.

Į ceremonijoje susirinkusius Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo narius ir policijos pareigūnus kreipęsis policijos generalinis komisaras L. Pernavas atkreipė dėmesį į iškalbingą faktą, kad net 98 proc. papirkimų įforminama policijos pareigūnų iniciatyva. „Užfiksuoti daugiau kaip 800 papirkimo atvejų rodo, kad tapome labiau atsparūs korupciniams santykiams ir siekiame būti pavyzdžiu kitoms institucijoms šioje srityje. Susilaikydami nuo kategoriško teiginio, kad pas mus ši problema išspręsta, kasmet keliame sau vis didesnį uždavinį ir jaučiame, kad dar yra kur stengtis. Man labai smagu, kad verslas tampa vis labiau socialiai atsakingas, kad jauniems verslininkams rūpi korupcijos bėdos šalyje ir jie bando jas spręsti.
Vidaus reikalų ministras S. Skvernelis padėkojo visiems susirinkusiems, statantiems atsakingos ir neatsainios visuomenės pamatus. „Akcija, kurios užuomazgos mena 2007-uosius metus, pasirodo, nebuvo dirbtinis ir laikinas momentas. Tai buvo impulsas visiems pasikeisti ir parodyti, kad mums ne tas pats. Tikiu, kad apdovanotieji pareigūnai korupcijos mažinimo pareigą atlieka ne iš reikalo, o dirba todėl, kad taip mąsto ir tuo tiki”, – teigė vidaus reikalų ministras.

Penktus metus iš eilės vykstančios akcijos, kurią organizuoja Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubas ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, tikslas – atkreipti dėmesį į korupcijos problematiką, paskatinti ir motyvuoti atspariausius pareigūnus šioje srityje.

Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas V. Vasiliauskas renginio metu išreiškė mintį, kad kiekvienas pilietis turi sistemą kurti ir tvarkyti pradėdamas nuo savęs. „Mes norime padėti matydami jūsų kryptingą veiklą, sunkią kovą ir, neabejotinai, mūsų pareiga yra būti šalia remiant jus savo iniciatyva bei visapusišku palaikymu”, – kalbėjo  klubo prezidentas.
Primename, kad pirmaisiais akcijos metais ant policijos automobilių buvo klijuojami lipdukai „Aš neimu kyšių”, kuriais buvo norima atkreipti dėmesį į šią problemą. Vėliau policija išplėtė akciją, pavadino ją „Kyšis išpurvina”, daugiau dėmesio atkreipdama į žmones, kurie bando papirkti pareigūnus.
Analizuojant statistiką matosi, kad pažeidėjai dažnai sumoka didesnį kyšį nei gresia bauda, todėl viliamasi, kad netolimoje ateityje visuomenė taps socialiai atsakingesnė ir su policijos pareigūnais kurs saugios ir atsparios korupcinėms apraiškoms valstybės pavyzdį.