AktualuKultūra

Šiaulių kultūros centras kviečia patrepsėti

balandžio 6 d. Šiaulių kultūros centre bus organizuojami respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono atrankiniai turai. Konkursas orientuotas į etninės kultūros puoselėjimą ir folklorinio šokio sklaidą. Svarbiausias akcentas – šokis, kuris išryškinamas ir atnaujintame konkurso logotipe, sukurtame šiauliečio dizainerio Vilmanto Dambrausko. Atrankiniame ture paaiškės, kas gegužės 13-ąją varžysis finaliniame konkurso etape.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys nemokamas. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Respublikinės moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“ organizuojamos nuo 2005 m., kada pirmieji patrepsėjimai vyko miesto mastu ir tik vėliau išsiplėtė į respublikinį lygį, kai trepsi moksleiviai įvairių miestų savivaldybėse. Varžytuves sudaro trys turai. Pirmasis turas klasėse, mokyklose jau įveiktas, tad startuoja antrasis, kuris vyksta savivaldybėse. Balandžio 6-ąją Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ vyks respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ antrasis etapas – Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono atrankinis turas. Varžytuvės suburs jaunuosius tradicijų puoselėtojus, kurie tapo geriausiais pirmajame etape – savo mokymo įstaigoje.

„Folkloriniai šokiai – liaudies kūryba, atspindinti tautos tapatybę, kurią reikia saugoti. Jau daugelį metų šis šokio žanras puoselėjamas ir Šiauliuose vykstančiose moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė“. Maloniai kviečiame ne tik dalyvauti varžytuvių atrankiniame ture ir kovoti dėl teisės Šiaulius atstovauti finale, bet ir užsukti pasigrožėti kitų patrepsėjimais, taip išreiškiant rūpestį ir meilę savo papročiams bei tradicijoms“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiauliai yra laikomi Žemaitijos ir Aukštaitijos etnografinių regionų sandūra, tad siekiant pabrėžti šių pagrindinių regionų svarbą, papročius ir tradicijas, respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ logotipas buvo atnaujintas. Jį kūrė šiaulietis dizaineris Vilmantas Dambrauskas. Naujame logotipe vaizduojami du už rankų susikibę jaunieji šokėjai, pasidabinę tautiniais drabužiais. Berniukas vilki aukštaitiškus, o mergaitė žemaitiškus tautinius kostiumus. Vaikai nusiteikę pozityviai, šypsosi, mat į šokio sūkurį pasinėrę „Patrepsynės“ šokėjai neturi kada liūdėti.

Tuo tarpu tautiniai drabužiai, kuriuos vilki vaizduojami vaikai, kaip etninio tapatumo forma yra krašto kultūros išraiška. Pastarieji, kaip ir pasakos, dainos ar šokiai, turi senas tradicijas. Liaudies tekstilėje ypatingą vietą užima spalvos, kurios vaizduojamos ir naujajame „Patrepsynės“ logotipe, jos turi tam tikrą simbolinę reikšmę: raudona – tai energija, narsa, meilė, violetinė spalva reiškia pagarbą, orumą, geltona – tai saulės šviesa, darnumas, ruda – žemės ir išminties spalva, o žalia tautiniuose drabužiuose simbolizuoja gamtą, ateinantį pavasarį.

Organizatoriai informuoja, kad respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ atrankiniai turai visoje Lietuvoje vis dar vyksta. Į finalinį turą deleguojamos šokėjų poros dalyvio paraiškas gali teikti iki balandžio 3 d.

Išsami informacija apie konkurso nuostatus ir privalomuosius šokius pateikiama Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje (www.siauliukc.lt) arba paspaudus šią nuorodą https://bit.ly/3YJl4Mt

Trečiasis turas – finalas vyks gegužės 13 d. Šešioliktą kartą vyksiančiame konkurso finale atrinkti dalyviai varžysis dėl geriausių folklorinių šokių šokėjų titulo.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai