Šiaulių ligoninėje – naujas modernus magnetinio branduolinio rezonanso tomografo kabinetas

Respublikinės Šiaulių ligoninė turi naują modernų magnetinio rezonanso tomografijos aparatą. Iki šiol tokius diagnostinius tyrimus ligoninės pacientams atlikdavo privačios klinikos padalinys. Nauja įranga leis itin greitai atlikti aukšto lygio diagnostiką, ji galės tarnauti ir moksliniams tyrimams. Ligoninės bendruomenę pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos klinikoje pradėjo veikti magnetinio rezonanso tomografijos kabinetas, kuriame sumontuota itin moderni, daugiau nei 1,5 mln. eurų vertės įranga.  Radiologijos skyriaus radiologijos technologės Silvija Jokubaitytė, Rūta Utakytė, Viktorija Milašiūtė ir Eglė Juronytė jau įvaldė magnetinio rezonanso tomografijos aparatą Philips Healthcare „Ingenia Elition X 3.0T“.

Anot skyriaus vedėjos Jūratės Jackevičienės, Respublikinė Šiaulių ligoninė neturėjo nuosavo magnetinio rezonanso tomografo, šias paslaugas 16 metų ligoninės patalpose teikdavo privati klinika. Naujasis įrenginys yra galingesnis už buvusįjį ir užtikrins itin aukštą vaizdo skiriamąją gebą ir kokybę. Tyrimai bus atliekami dvigubai greičiau, tomografas galės tarnauti ne tik diagnostikai, bet ir moksliniams darbams. 

Šiuo aparatu bus atliekami visi įprasti tyrimai: galvos smegenų, krūtinės ląstos, pilvo, dubens organų, stuburo dalių, galūnių ir kiti. Ateityje planuojami ir kardiologiniai tyrimai. 

Naujos įrangos pristatymo šventėje dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, Seimo narys Stasys Tumėnas, kiti svečiai. Brangų ir modernų įrenginį pašventino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.  

„Įsimintina diena tiek ligoninei, tiek jos esamiems ir būsimiems pacientams iš visos Šiaurės Lietuvos. Džiaugiuosi, kad turime Šiauliuose įrenginį, kuris atitinka naujausias technologines tendencijas. Tačiau nemažiau svarbu greta modernios įrangos turėti ir savo darbą išmanančių žmonių. Džiaugiuosi ir jaunais gydytojais, kurie savo karjerai renkasi Šiaulius, ir patyrusiais darbuotojais, kurie yra atsidavę savo pašaukimui ir nebijo jokių iššūkių. Nuo jūsų priklauso viso krašto pacientai, gyventojų sveikata. Perduodu jums Šiaulių miesto žmonių širdžių šilumą“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Magnetinio rezonanso tomografas įsigytas iš Europos Sąjungos lėšų, įgyvendinant projektą „Tuberkuliozės profilaktikai, diagnostikai ir gydymui naudojamos infrastruktūros modernizavimo Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje“.

Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Vitalio Lebedžio nuotr.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: