Šiaulių ligoninėje startavo koncertų ciklas „Muzika ligoninėse“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje startavo keturiolikos koncertų ciklas „Muzika ligoninėse“. Ligoninėje koncertavo Europoje žinomi muzikantai: šiaulietis Rimantas Vingras (fortepijonas) ir graikas Orpheus‘as Leander‘is Papafilippou (smuikas).

Abu muzikantai yra gerai susipažinę su Jungtinėje Karalystėje nuo 1948-ųjų metų veikiančios organizacijos „Music In Hospitals&Care“ veikla – jos praktiką jie nori pritaikyti ir Lietuvoje. Pasak R. Vingro, gyvai skambanti muzika, tiesioginis kontaktas su jos atlikėjais praskaidrina sergančiojo nuotaiką, atgaivina jo jausmus, žadina optimizmą, tai gerina ir jo savijautą. Koncerto metu klausytojams dovanojamos labai geros emocijos. „Manau, kad pacientams tikrai patiko“, – teigė atlikėjas.

Scenos profesionalai į koncertą atvyksta su dideliu pluoštu kūrinių partitūrų ir juos varijuoja pagal publikos nuotaikas. R. Vingras sako, jog šiuose koncertuose pagrindinė ašis yra pats klausytojas, o kūriniai yra mėgstami ne tik pacientų, bet ir pačių muzikantų. Smagu muzikantams matyti koncerto klausytojus, kurių sveikata nors ir yra ne kokia, bet jų akys žiba, ploja, neslepia emocijų. Pianistas teigia, jog riba tarp muzikanto, stovinčio scenoje, ir muzikanto, besigydančio ligoninėje – labai trapi.

Toks projektas nėra naujiena. Ligoninėje atlikėjai taip pat lankosi jau ne pirmą kartą. Rimantas Vingras ir Orpheus‘as Leander‘is Papafilippou koncertų ciklo metu surengs pasirodymus Šiaulių, Kuršėnų, Joniškio, Mažeikių, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo, Pasvalio, Anykščių, Ukmergės, Jonavos, Kėdainių ir Vilniaus miesto ligoninėse.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos vyriausioji slaugos administratorė Laimutė Onutė Mikelevičienė, atlydėjusi į koncertą didelį būrį pacientų, džiaugiasi šiuo sumanymu, nes muzika – geriausia gydymo terapija.

„Puikus koncertas, labai patiko ir darbuotojams, ir pacientams. Mūsų ligoniams labai svarbi ir muzikos terapija, ir meno terapija. Ypač kai žmogus turi poreikį ieškoti gėrio, grožio“, – teigė L. O. Mikelevičienė ir džiaugėsi dviejų profesionalių atlikėjų  dovanotomis puikiomis emocijomis ligos užkluptiems žmonėms.

Koncertų ciklą „Muzika ligoninėse“ rengia VšĮ Bendruomenės pilietinės veiklos projektai. Projektą remia Lietuvos kultūros tarybos programa „Menas žmogaus gerovei“.

 

Zita KATKIENĖ, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė