Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijos projektas ,,Skaitau – esu!“ atliko savo misiją

dsc06426   Ar iš tiesų šiandien skaityti nebemadinga, nuobodu? Tikrai ne! Tai šiuolaikinio pasaulio mitas. Realybė kitokia, daug gražesnė ir įvairesnė. Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijoje visą spalio mėnesį vykęs projektas ,,Skaitau – esu!“, skirtas Bibliotekų metams paminėti, skatino pasidžiaugti knygos šviesoje gyvenančia ir augančia mokinių, jų tėvų ir mokytojų bendruomene.

Pirmąją savaitę „Skaitau šeimoje“ „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės nariai namų aplinkoje dažniau nei įprastai ėmė knygą į rankas ir skaitymo džiaugsmu dalinosi su broliukais ir sesutėmis, tėvais ar net augintiniais – gyvūnėliais. Antroji savaitė „Skaitau Šiauliuose“ pakvietė į platesnes erdves. „Saulėtekio‘ gimnazistai aplankė daug jaunesniųjų draugų „Rasos“, Gegužių, Gytarių, „Santarvės“, Jovaro progimnazijose, vaikų darželyje ,,Varpelis“ ir jiems skaitė populiarias nuotaikingas istorijas. dsc_0072Netradicinės pamokos organizuotos Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje ir Šiaulių miesto savivaldybės Vaikų literatūros skyriuje, kur dar kartą atsigręžta į knygą. Kitokios lietuvių kalbos pamokos vyko Žaliūkių malūnininko sodyboje, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje. Neįprastose erdvėse gimnazistai darsyk pajuto skaitymo stebuklą. Trečioji savaitė „Skaitau „Saulėtekyje“ bendruomenę grąžino į mokyklą. Veiklos netrūko! Gimnazijos skaitykloje įvyko draugiškos kryžiažodžio „Pabirę žodžiai“ varžybos. Ne visiems vienodai klusniai raidės lipo į žodžius, bet gera nuotaika ir azartas viską atpirko. Taip pat skaitykloje vyko susitikimas su šiauliete rašytoja, dviejų knygų autore Ramute Sauliene. Ji vedė pamoką „Kūrybinis skaitymas“. Organizuotas ir „Greito viešojo skaitymo“ konkursas. Per pertraukas visa bendruomenė viešai skaitė mėgstamus literatūros tekstus. Išgirstas ir meninis žodis: aktorius R. Lukšas skaitė grožinių kūrinių ištraukas. Vyko ir aktyvios grožinės knygos paieškos skaitykloje. Beje, gimnazistai skaitė ne tik įprastas popierines knygas, dsc_0046bet ir elektronines. Patiems aktyviausiems projekto dalyviams buvo organizuota ekskursija į literatūrinius Naisius. Šiaulių rajono literatūros muziejuje mokiniai ne tik prisiminė žymiausius krašto rašytojus, bet ir patys skaitė Zigmo Gėlės eilėraščius. Išskirtinis buvo projekto ,,Skaitau – esu!“ finalas! Gimnazijos aikštėje visa „Saulėtekio“ bendruomenė su Šiaulių dramos teatro aktore Inga Jarkova garsiai skaitė Just. Marcinkevičiaus „Mažvydo“ ištrauką. Buvo siekiama rekordo – „Daugiausiai vienu metu tą patį tekstą skaitančių žmonių“. Šioje akcijoje dalyvavo svečiai iš Šiaulių „Gegužių“ progimnazijos bei Lieporių bendruomenės. Lieporių mikrorajone puikiai girdėjosi 322 balsai. Nors šis bandymas neoficialus, tačiau svarbus – to dar niekas nėra daręs. Tai buvo savotiška treniruotė – pavasarį bus siekiama tikrojo rekordo!

Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijos projektas ,,Skaitau – esu!“ atliko savo misiją: jis baigėsi, tačiau draugystė su knyga tęsiasi. Mes, saulėtekiečiai, skaitome – vadinasi, esame!

Projekto vadovė „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Loreta Andriuškevičienė

Šaltinis: null