Šiaulių universitetas mažina magistrantūros studijų kainas

Gegužės pradžioje Šiaulių universiteto taryba eiliniame posėdyje pritarė siūlomiems studentų, priimamų į Šiaulių universitetą 2016 m., studijų kainos ir įmokos už studijas 2016–2017 m. m. pakeitimams. Tai reiškia, kad pritarta mažesnėms studijų kainoms į daugelį magistrantūros (II pakopos) studijų programų, kad 2016 m. bus vykdomas priėmimas į bakalauro (I pakopos) ekonomikos bei audiovizualinio meno studijų programas.

Šiaulių universiteto studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys supažindino Tarybos narius su pagrindiniais studijų pakeitimais. Nors nebuvo planuota, tačiau, pasirašius su darbdaviais ketinimo protokolus tiksliniam finansavimui gauti, 2016 m. bus vykdomas priėmimas į audiovizualinio meno programą, taip pat į ekonomikos studijų programos ištęstines studijas.

Daugiausia pakeitimų magistrantūros studijose. Švietimo ir mokslo ministerijai sumažinus universitetuose valstybės finansuojamų magistrantūros studijų vietų, buvo pakoreguotos net 6 studijų programų, kuriose visos studijų vietos yra valstybės nefinansuojamos, kainos. Metinė studijų kaina pasirinkusiems šias studijų programas sieks 1900 eurų. Tokią studijų kainą mokės magistrantai, studijuojantys gretinamosios kalbotyros, lietuvių kalbotyros, informatikos, bioedukacijos, karjeros edukologijos ir socialinės pedagogikos magistrantūros studijų programas. Tai yra nuo 30 iki 40 proc. mažesnė studijų kaina.

Mažesne studijų įmoka taip pat galės džiaugtis stojantys į edukologijos krypties doktorantūros studijas.

Šaltinis: null