Šiaulių universiteto chorui „Studium“ – „Aukso paukštė“

Šiemet jau devynioliktą kartą Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai. Džiugu, kad šiemet viena „Aukso paukštė“ nutūps ir Šiaulių universitete – geriausiu suaugusiųjų choru pripažintas Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros mišrus choras „Studium“, vadovaujamas doc. Birutės Janonienės (chormeisteris – lekt. Juozas Gavenauskas, koncertmeisterė – asist. Rita Šurnienė).

„Aukso paukštė“ mūsų Universiteto chorui „Studium“ bus įteikta balandžio 22 d. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, kai mūsų choristai kartu su į Šiaulius atvyksiančiu Nebraskos universiteto Omahoje koncertiniu choru iš Jungtinių Amerikos Valstijų surengs didelį koncertą miesto visuomenei.

Tai jau antrasis Šiaulių universiteto meno kolektyvas, įvertintas aukščiausiu Lietuvos mėgėjų meno apdovanojimu „Aukso paukšte“. Pirmąja „Aukso paukšte“ dar 1999 m. buvo apdovanotas mūsų universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“.

„Aukso paukštės“ apdovanojimai meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą. Laureatus rinko kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija.

„Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams teikiamos nuo 1999 m. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

Zenonas Ripinskis,
Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų katedros
Meno projektų koordinatorius