Šiaulių universiteto menininkės sėkmė tarptautiniame konkurse

Šiaulių universiteto dėstytoja Laura Guokė prestižiniame tarptautiniame portretų konkurse „BP Portrait Award 2016“ buvo atrinkta iš 2577 menininkų, kuriančių 80 pasaulio šalių. Konkursui ji pateikė savo kūrinį „Petras“ (2016). Kūrinio autorė L. Guokė pelnė prizą – kūrybinę kelionę į pabėgėlių stovyklą Graikijoje. Jos metu L. Guokė kurs pabėgėlių iš Sirijos ir jiems padedančių savanorių didelio formato portretus. Šie portretai kitais metais taps „BP Portrait Award 2017“ ekspozicijos dalimi. Projektas bus vykdomas padedant tarptautinėms humanitarinės pagalbos organizacijoms ir vietos valdžios institucijoms.

Guokė yra baigusi grafikos studijas, tačiau ji savo kūryboje neapsiriboja kuria nors viena meno rūšimi ar raiška. Tai įgalina šią menininkę kūryboje reikštis originaliomis, netikėtomis ir itin paveikiomis formomis.

Nors autorė pagal savo amžių priskirtina jauniesiems menininkams, ji jau yra surengusi daugiau nei 15 personalinių parodų Lietuvoje bei užsienyje. Yra atstovavusi Lietuvai tarptautiniuose projektuose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje ir kitose šalyse. Aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, simpoziumuose.

Guokė yra ir daugelio parodų kuratorė, Šiaulių universiteto Menų katedros lektorė, nuo 2011 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė.