Šiauliuose darbuojasi kišenvagiai

Lankydamiesi turgavietėje, parduotuvėje ar važiuodami viešuoju transportu, ne visada būname atidūs ir pastebime, kas vyksta šalia mūsų. Po kiek laiko galime pasigesti savo piniginės ar kitų vertingų daiktų ir net nežinoti, kad buvome stebimi kišenvagio. Patraukti ilgapirščio dėmesį nesudėtinga – neužsegta rankinė ar iš kišenės išlindęs mobilaus ryšio telefonas. Policija įspėja, kad įprastai, atšilus orams ir gyventojams aktyviau ėmus lankytis viešosiose vietose, vagysčių daugėja.

Praėjusį šeštadienį nuo kišenvagių nukentėjo net 3 žmonės – Šiaulių ir Raseinių turgavietėse. Šiaulių Pabalių turguje besilankiusi 28-erių moteris teigė praradusi 2 mobiliuosius telefonus. Juos nenustatytas asmuo ištraukė iš turgaus lankytojos rankinės. Svetimose rankinėse kuitėsi ir Raseinių miesto turguje besidarbavę vagys. Iš 62-ejų metų moters rankinės dingo 150 eurų, nukentėjusiosios ir jos vyro banko mokėjimo kortelės, elektroninės bankininkystės slaptažodžių kortelė. Didžiausių nuostolių patyrė 39-erių moteris. Vagis iš jos rankinės pasisavino 320 eurų, kelias banko korteles, degalų kortelę.

Pastebima, kad kišenvagiai ypač mėgsta masines vietas, kuriose lengva likti nepastebėtam, susilieti su minia. Spūstys kišenvagiams – ne tik puiki priedanga. Jos smarkiai palengvina darbą. Patekęs į grūstį šurmuliuojančiame turguje arba sausakimšame autobuse, žmogus gali nepastebėti, kas vyksta čia pat. Pavyzdžiui, pastumtas žmogus visą dėmesį sukoncentruos į šį veiksmą ir net nepastebės, kad kažkas rausiasi jo kišenėse ar krepšyje. Kad būtų paprasčiau nukreipti dėmesį, kišenvagiai dažnai nusikaltimus daro ne vieni, jiems padeda vienas ar keli žmonės. Jie gali atitraukti aukos dėmesį, dirbtinai sudaryti spūstį.

Auka dažniausiai nusižiūrima iš anksto. Pavyzdžiui, turgavietėje, ilgapirščiai stebi, kurie žmonės turi daugiau pinigų, kur įsideda piniginę įsigiję prekę. Neretai žmonės užmiršta užsegti rankinę arba piniginę įsideda į tą kišenę, kurią ilgapirščiui pasiekti – vieni niekai. Patartina nesinešioti daug pinigų. Jei suma didelė, geriau pinigus laikyti keliose vietose. Kad nepatrauktumėte vagies dėmesio, nelaikykite ilgai atvertos piniginės, stenkitės, kad kiti žmonės nematytų, kiek joje yra pinigų. Jei piniginę įsidėjote į rankinę, geriausia ją laikyti taip, kad visą laiką matytumėte. Piniginę geriausia laikyti rankinės dugne, rankinę būtina užsegti. Taip pat piniginės (arba mobiliojo telefono) nereikėtų įsidėti į galinę kelnių kišenę, patikimiau ją turėti vidinėje striukės ar švarko kišenėje. Piniginėse nevalia laikyti ir banko kortelės PIN kodo, nes piniginę nugvelbęs vagis ištuštins ne tik ją, bet ir banko sąskaitas.

Kišenvagiai visada stengiasi savo darbą atlikti kuo tyliau ir nepastebimiau. Jeigu jie matys, kad jūs saugote savo daiktus ir savo dėmesio ilgam nesutelkiate pašaliniams dalykams, jie prie jūsų neis. Kišenvagiai nėra linkę smurtauti.

Dar vienas būdas nuvaikyti ilgapirštį – jį užkalbinti. Jei pastebėjote įtartiną žmogų, matote, kad jis sekioja paskui, užkalbinkite jį. Kišenvagiai visada veikia slapta. Supratęs, kad buvo pastebėtas, ilgapirštis stengsis kuo greičiau pasišalinti. Taip apsaugosite ne tik save, bet ir aplinkinius žmones.