Šiauliuose – daugiau asfaltuotų gatvių?

Kasmet vis daugiau lėšų skiriant viso miesto gatvių remontui ir atnaujinimui, tolygiai didėja ir žvyruotų gatvių asfaltavimo darbų mastai. Šiais metais, palyginti su pernai, planuojama išasfaltuoti trigubai didesnį gatvių plotą, nes jau įsibėgėja ir programa, pagal kurią darbai lygiomis dalimis finansuojami Savivaldybės ir gyventojų lėšomis.

Skaičiuojant pastaraisiais metais Šiaulių mieste išasfaltuotų gatvių atkarpas, matyti, kad kiek intensyvesni darbai prasidėjo tik pernai (2016 m.). 2012–2015 metais vidutiniškai būdavo išasfaltuojama vos 350 metrų žvyruotų gatvių per metus.

Daugelį metų pristabdyta Žvyruotų gatvių asfaltavimo programa didesnį impulsą gavo tik pernai. 2016 metais asfaltavimo darbams buvo paskirta rekordinė suma – beveik 130 tūkstančių eurų. Nauja danga, kurios bendras plotas siekė apie pusketvirto tūkstančio kvadratinių metrų, paklota Joniškėlio, Lygumų, Papievių ir Rėžių gatvėse.

Šiemet toliau iš eilės atliekami darbai pagal 2007 metais patvirtintą prioritetinį Žvyruotų gatvių sąrašą, kuriame 26 asfaltuojamos gatvės. Atlikus šiemet suplanuotus darbus Padirsių, Linkuvos, Dotnuvos ir Paprūdžio gatvėse, sąrašas bus įpusėtas. 2007–2015 metais iš šios programos buvo sutvarkytos tik keturios gatvės, o 2016–2017 metais – aštuonios!

Tačiau gyventojai turi galimybę nelaukti eilės pagal galiojantį sąrašą, jei tik sutaria prie aplinkos kūrimo prisidėti ir savomis lėšomis. Objektams, kurių įrengimo kaštus gyventojai dalijasi pusiau su Savivaldybe, taikoma pirmenybė. Vien šiemet kooperuojant lėšas numatoma išasfaltuoti beveik 700 m ilgio Sodo gatvės atkarpą, pusę kilometro Panevėžio gatvės ir keletą trumpesnių ruožų K. Kalinausko, Klaipėdos gatvėse. Dėl galimybės dalyvauti programoje taip pat jau sprendžia Miško ir Bijotės gatvių gyventojai.

Galėtų būti asfaltuojama ir daugiau žvyruotų gatvių, tačiau įsibėgėjant procesams išryškėjo registro problema. Dėl neparengtos dokumentacijos tenka atidėti tiek Savivaldybės, tiek bendrai su gyventojais finansuojamų objektų asfaltavimą. Šiaulių mieste šiuo metu yra 438 gatvės, o kadastriniai matavimai yra atlikti tik 337 gatvių (77 proc.). Tikimais, kad šie procesai pajudės sparčiau, kai pavyks atlikti svarbiausius, europinį finansavimą į Šiaulius pritrauksiančios URBAN programos darbus.

 

Šiaulių savivaldybės informacija