Šiauliuose vėl pradėtos vesti profesionalios dailiojo čiuožimo treniruotės

Šiauliuose vaikai ir vėl gali profesionaliai mokytis dailiojo čiuožimo. Po beveik metų pertraukos treniruotes pradėjo vesti Tomas Katukevičius.

Nors Šiauliuose viename prekybos centrų jau seniai veikia ledo arena, čia profesionaliai mokyti vaikus dailiojo čiuožimo pradėta tik prieš 5 metus. Specialiai į treniruotes kelis kartus per savaitę iš Kauno atvykdavo čiuožėjas T. Katukevičius.

„Ši sporto šaka nėra populiari, sunkiai gyvuoja, tad norėdamas ją populiarinti ėmiau važinėt į Mažeikius ir Šiaulius. Į Šiaulius pirmą kartą teko su navigacija važiuoti’” – juokauja treneris ir sako, kad Lietuvoje ledo arenų nedaug, tad federacija ir didžioji dalis trenerių dirba Kaune.

Pradėjęs treniruotes vesti Šiauliuose T. Katukevičius tą darė kelerius metus, tačiau vėliau veiklą teko nutraukti: „Nusprendžiau padaryti pertrauką, nes pavargau. Reikėjo pailsėt, nes kaip tik tuo metu dalyvavau televizijos projekte, iš Kauno teko važinėti ne tik į Šiaulius, bet i į Vilnių. Taip keliaujant per mėnesį nuvažiuodavau apie 8 tūkstančius kilometrų. Per dieną 4 val. praleisti mašinoje, tai vos ne daugiau negu ant ledo. Tad nusprendžiau, kad užteks man tų kelionių. Tiesa, dabar pailsėjau ir vėl galiu sugrįžti”.

Treneris sako pats nesitikėjęs, kad po metų pertraukos pas jį sugrįš tiek daug buvusių mokinių. Ir nors treniruotės atnaujintos visai neseniai, mokslo metų pabaigoje, jau dabar vėl ant pačiūžų stoja apie 40 įvairaus amžiaus vaikų. Tiesa, labiau šį sportą renkasi mergaitės: „Jei berniukai nori čiuožti, jie mieliau eina į ledo ritulį, jiems ten smagiau“, – aiškina T. Katukevičius.

13081867_10209809752943957_2132226488_n (1)Pats pradėjęs čiuožti nuo 4 metų, treneris džiaugiasi, kad Šiauliuose daug talentingų ir gabių vaikų iš kurių ateityje gali išaugti stiprūs profesionalai. O dailusis čiuožimas populiarėja ir patinka ne tik vaikams – tėvai mielai vaikus leidžia į šį būrelį: „Tėveliai labia entuziastingi, kol buvau pertrauką padaręs, jie nuolat prašė, kad grįžčiau, nes vaikai labai nori čiuožti. Šis sportas dar geras ir tuo, kad grūdina organizmą – nemažai laiko praleisdami vėsioje aplinkoje vaikai mažiau serga, lavinami viso kūno raumenys”.

Foto: Monika Lukianskienė