Šiauliuose lankėsi Švedijos ambasadorė

Į miestą atvykusi Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist ir gynybos atašė Orjan`as Strom`as susitiko su Šiaulių meru Arturu Visocku. Švedijos diplomatei miesto vadovas pristatė Šiaulių ekonominę ir socialinę situaciją, švietimo sistemą. Garbinga viešnia domėjosi investicine aplinka ir pažadėjo pagalbą pritraukiant į Šiaulius daugiau Švedijos kapitalo.

Ambasadorė Maria Christina Lundqvist yra baigusi verslo ir ekonomikos studijas, todėl jai ypač rūpėjo regioninė politika ir čia kuriamos verslo sąlygos. Viešnia domėjosi laisvąja ekonomine zona, Šiaulių oro uosto galimybėmis, šiuo metu jau veikiančiomis bendro kapitalo bendrovėmis.

Šiaulių meras A. Visockas ambasadorei pabrėžė, kad Švedija labai svarbi ekonominė partnerė – antroji pagal investicijas mieste. Daugybė miesto ir regiono žmonių dirba Lietuvos ir Švedijos kapitalo įmonėse: „ROL Statga“, „Bigso“, „Scania“, „Artilux“, „Frilux“, „Interscalit“. M. Ch. Lundqvist pasidžiaugė, kad šios įmonės pasirinko Šiaulius, nors apie galimybes vystyti verslą mūsų mieste Švedijos investuotojai nedaug težino. Ambasadorė pažadėjo tarpininkauti informuojant potencialius savo šalies investuotojus apie sėkmingą bendrų įmonių veiklą ir Šiauliuose sukurtą palankią verslo aplinką. Meras ir Švedijos ambasados vadovė sutarė kito vizito metu aplankyti Šiauliuose veikiančias Lietuvos ir Švedijos kapitalo įmones, susitikti su verslą vienijančių organizacijų atstovais.