Šiauliuose – pasaulio žirginio sporto elitas

Šį savaitgalį Šiauliuose vyks ypatingas renginys, net dvi dienas Šiaulių arenoje rungsis žymiausi pasaulio raiteliai. Iš viso Pasaulio taurės etapo žirgų konkūrų varžybose dalyvaus per šimtą raitelių, kurie į Šiaulius atsigabens 214 žirgų. Konkūrų Pasaulio taurės etapas Lietuvoje organizuojamas jau ketvirtą kartą, o dalyvių geografija taip pat plečiasi – laukiama svečių iš Norvegijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos, Vengrijos ir Kirgizijos.

Spalio 15–16 dienomis Šiaulių arenoje vyksiančių Tarptautinių žirgų konkūrų varžybų organizatoriai pranešė jau nebegalintys sutalpinti visų Pasaulio konkūrų taurės etapo renginyje norinčių dalyvauti raitelių. Šiuo metu prie arenos rengiamas žirgų viešbutis 200 žirgų.

„Sportininkai registruojasi ir norėtų atsivežti dar bent 24 žirgus, esu priverstas atsakyti, kad nebegalime visų sutalpinti. Geriausiu atveju, galime parengti papildomas vietas dar 14 žirgų. Aukščiausių sportinių rezultatų siekiantiems žirgams laikyti reikia civilizuotų sąlygų. Kai kurių Šiauliuose startuosiančių gyvūnų kaina siekia net milijoną eurų“, – teigė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas džiaugiasi, kad jau ketvirtus metus iš eilės miestui suteikta garbė surengti didžiausias metų žirgų konkūrų varžybas Lietuvoje.

„Šiauliams tikrai pasisekė, kad Lietuvos žirginio sporto federacija čia organizuoja tokio lygio renginį. Tai svarbus įvykis ne tik Lietuvoje, kaimyninėse šalyse, bet ir Europoje. Tai vienintelė galimybė prisiliesti prie aukščiausios sporto kultūros, nevažiuojant tūkstančių kilometrų. Džiaugiuosi, kad su federacijos vadovu pavyko susitarti dėl galimybės į areną pakviesti kuo daugiau šiauliečių ir miesto svečių.  O šeimoms, vaikams ir senjorams bus sudarytos itin palankios sąlygos“, – sakė Šiaulių meras.

Pakak A. Visocko, susitarta, kad šeimos bilietas į šeštadienio renginį kainuos 15, o į sekmadienio –tik 10 eurų, nepriklausomai nuo šeimos narių skaičiaus. Vaikai ir mokiniai dienos bilietą galės įsigyti už simbolinį eurą, senjorams galios 50 proc. nuolaida bilietui.

Į šeštadienio renginį bilietas suaugusiam asmeniui be nuolaidų kainuos 10, į sekmadienio – 5 eurus.

Į varžybas susirinkusieji turės galimybę iš arti stebėti raitelių ir žirgų duetų pasirodymus skirtingo sudėtingumo konkūrų rungtyse, po kurių paaiškės įvairių grupių bei prestižinių „Grand Prix World Cup“ ir Šiaulių miesto mero taurės  rungčių nugalėtojai.

Arenoje pasirodys Lenkijos žirginio sporto žvaigždė Davidas Kulbekas, daugkartinis Pasaulio taurės dalyvis rusas Vladimiras Beleckis, ankstesnių metų Pasaulio taurės finalininkas latvis Andis Varna. Lietuvai  atstovaus konkūrų raitelis Andrius Petrovas, kurio sąskaitoje – daugiausiai tarptautinių apdovanojimų ir pagerintas Lietuvos šuolio į aukštį su žirgu rekordas, taip pat žirginio sporto legenda Zigmantas Šarka. Žiūrovai turės galimybę savo palaikymą skirti pagal pasaulinius reitingus šalyje pirmaujančiam šiauliečiui Danieliui Gutkauskui.

Pasak Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidento Gedimino Gutkausko, raiteliai savaitgalį rungtyniaus nuo ankstyvo ryto iki vakaro. Didžiausio dėmesio šeštadienį turėtų sulaukti po  hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ koncerto, apie 17 val. prasidėsiančios „Grand Prix World Cup“ varžybos. Sekmadienį 16 val., po „Tele bim-bam“ pasirodymo, prasidės kova dėl Šiaulių mero taurės.

Sekmadienį tiesioginę varžybų transliaciją ir apdovanojimus iš Šiaulių arenos žiūrovai galės tiesiogiai stebėti ir per LRT televiziją.

Šaltinis: null