Šiauliuose streikuos apie 500 pedagogų

Antradienį visoje Lietuvoje įspėjamąjį streiką skelbia pedagogai. Jis vyks 2 valandas – nuo 8 val. iki 10 val. (mokyklose nevyks pirmosios dvi pamokos).

Šiaulių regione prie streiko jungiasi 23 švietimo įstaigos – 19 mieste ir 4 rajone. Tai ne tik gimnazijos, bet ir ikimokyklinio, neformaliojo ugdymo ar profesinio rengimo įstaigos. Šiauliuose streikuoti ruošiasi apie 450, rajone – 100 švietimo įstaigų darbuotojų.

Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo vadovė Rasa Jasmontienė sako, kad dvi streiko valandas pedagogai leis įvairiai: “mokytojai dirbs savo darbus, gal ruošis šventiniams renginiams, darželiuose keisis tik veiklos, vaikai bus priimami įprastai”.

Kovojantys už geresnes darbo sąlygas ir augančius atlyginimus pedagogai iš valdžios palaikymo nesulaukė. Anot R. Jasmontienės: “kaip visada Lietuvoj atsiranda gąsdinančių. Direktores kvietė į Švietimo skyrių, kur kažką aiškino. Ministerija surengė anketavimą. Vietoj to, kad padėtų vykdyti demokratiją, pas mus iš viršaus jaučiamas spaudimas. Tai tokių niuansų yra ir iš tiesų neaišku, kuo čia viskas baigsis.”

R. Jasmontienė mano, kad “piliečių sąmoningumas labai mažas”, mat prie streiko prisideda tik nedidelė dalis pedagogų.

Kai kurios kitos profesinės sąjungos kituose Lietuvos miestuose streikuoti žada ir ketvirtadienį, šiauliečiai streikuos tik antradienį.

Pedagogai reikalauja kelti atlyginimus, gerinti darbo sąlygas, pvz. mažinant vaikų skaičių klasėse ir pan.