Šiauliuose sulaikyti trys moteris plėšę jaunuoliai (sulaikytųjų nuotraukos)

Vasario 11-osios vakare Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė net keletą plėšimais įtariamų asmenų. Pastaruoju metu Šiaulių gatvėse vakarais buvo užpuolamos senjorės ir grobiamos jų rankinės. Siekdami sulaikyti moteris skriaudžiančius asmenis, policijos pareigūnai ėmėsi neviešo patruliavimo – į gatves stebėti aplinkos išėjo civiliai vilkintys pareigūnai.

Vasario 11-ąją apie pusę devynių vakaro Lieporių mikrorajone neviešai patruliavę kriminalistai išgirdo moters klyksmą ir pastebėjo nuo parduotuvės nubėgančius du jaunuolius. Vieno jų rankose buvo moteriška rankinė. Kriminalistai puolė paskui juos. Pastebėję besivejančius žmones, bėgliai spruko į skirtingas puses. Moterišką rankinę rankose turėjęs jaunuolis, nutarė ja atsikratyti. Paskui bėgęs kriminalistas pakėlė numestą rankinę ir spėjo bėglį pasivyti bei sulaikyti.

Per ryšio priemones pasklidus informacijai apie gaudomus plėšikus, į paiešką  įsijungė ir daugiau dirbusių pareigūnų. Netoliese esančioje Gegužių gatvėje buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kuriame keleivio vietoje sėdėjo ir antrasis bėglys. Sulaikytieji – 18 ir 19 metų Lieporių mikrorajono jaunuoliai, kurie buvo ką tik S. Dariaus ir  S. Girėno gatvėje apiplėšę  69 metų moterį. Iš parverstos ant žemės senjorės buvo pagrobta rankinė su pinigine, kurioje buvo 10 eurų, asmens pasas ir įvairių parduotuvių nuolaidų kortelės.  Įtariamieji uždaryti į areštinę, dėl plėšimo jiems pareikšti įtarimai.

18-metis „Audi A4“ vairuotojas irgi atsidūrė areštinėje, nes pas jį buvo rasta, įtariama, narkotinės medžiagos – marihuanos. Jaunuoliui bus pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Kriminalistai aiškinasi, ir koks jo vaidmuo plėšimo istorijoje.

Pareigūnai įtaria, kad šie jaunuoliai bus padarę ir daugiau nusikalstamų veikų, todėl buvo nutarta visuomenei parodyti jų fotonuotraukas. Nukentėjusieji nuo jų kviečiami atsiliepti ir paskambinti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausiajam tyrėjui telefonu (8 41) 397 567 arba parašyti elektroniniu paštu ricardas.ribikauskas@policija.lt.

Vasario 11-osios vakare Šiaulių pareigūnai sulaikė ir dar vieną asmenį, kuris įtariamas prieš parą apiplėšęs moterį  Pramonės gatvėje. Pėsčiųjų taku nuo ,,Liejyklos“ autobusų stotelės link prekybos centro  ėjusi 82 metų senolė buvo pargriauta ant žemės ir iš jos rankų išplėštas krepšys, kuriame buvo prekybos centre ,,Moki veži“ pirktas akumuliatorinis gręžtuvas su įvairiais priedais, elektrinis siaurapjūklis, odinė piniginė su 50 eurų, pensininko pažymėjimas ir įvairios nuolaidų kortelės. Iš viso moteriai padaryta turtinė žala  siekė apie 200 eurų. Kriminalistai, peržiūrėję prekybos centro vaizdo kamerų įrašus, nustatė galimai nusikalstamą veiką padariusius asmenis. Jų nuotraukos buvo išplatintos tarp policijos pareigūnų ir žiniasklaidoje. Viena pareigūnė įtariamąjį atpažino. Vakare į jo gyvenamąją vietą pietiniame miesto mikrorajone užsukę kriminalistai jį sulaikė ir rado didžiąją dalį iš senolės pavogtų daiktų. Niekur nedirbantis vyras taip pat uždarytas į areštinę.

Šaltinis: null