Šiaulių universitetas siekia pritraukti studentų iš Šri Lankos. Sostinėje Kolombe atidarytas universiteto biuras

Vasario 22– kovo 6 d. Šiaulių universiteto Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos direktorė Regina Karvelienė dirbo Šri lankoje. Pagrindiniai vizito į šią šalį tikslai buvo keli – aplankyti Šri Lankos mokyklas, koledžus, institutus, pristatyti jų mokiniams studijas Šiaulių universitete ir atidaryti Šiaulių universiteto regioninį biurą Šri Lankos sostinėje Kolombe.

SU sri lankoje1Šiaulių universiteto biuras buvo iškilmingai atidarytas kovo 5 d. Jame darbuosis vietiniai konsultantai, kurie reklamuos Šiaulių universitetą ir jo studijų programas, vykdys studentų paiešką, konsultuos jaunuolius bei jų tėvus apie dokumentų pateikimo tvarką ir suteiks informaciją migracijos klausimais. Biuro darbuotojai tiesiogiai bendradarbiaus su Šiaulių universiteto Tarptautinių programų ir ryšių tarnyba, kuri yra atsakinga už užsienio studentų priėmimą į Šiaulių universitetą.

Biuro išlaikymas Šri Lankos sostinėje Šiaulių universitetui nieko nekainuos, nes jis bus finansuojamas iš komisinių pajamų, kurias Šri Lankos partneriai gaus iš studentų. Taip pat didžiausia dalis konsultacinio darbo ir dokumentų rengimo bus vykdoma Šiaulių universiteto Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos darbuotojų.

Vizito metu buvo aplankytos devynios mokyklos, koledžai ir institutai skirtinguose Šri lankos miestuose – Kolombe, Kandy, Galle, Katunayake, Kochikade ir Madirigiriya. Buvo susitikta su mokyklų ir koledžų vadovais, pristatytos jiems studijų Šiaulių universitete galimybės. Kolombo ir Kandy miestuose buvo papildomai sudengti du seminarai mokiniams ir jų tėvams apie Lietuvos aukštąjį mokslą, studijas Šiaulių universitete, detaliai pristatytos bakalauro ir magistro studijų programos užsienio šalių studentams. Mokiniai ir studentai labiausia domėjosi jungtine studijų programa „Ekonomika ir darnus verslas“, informatikos ir matematikos bakalauro studijų programomis, taip pat vadybos, signalų technologijų bei tarpkultūrinio ugdymo ir tarpininkavimo magistrantūros studijų programomis. Ypač būsimus studentus žavėjo „Erasmus+“ programos mainų galimybės. Šia programa jie gali pasinaudoti kaip ir Lietuvos studentai.

Šiuo metu Šiaulių universitete studijuoja 6 studentai iš Šri lankos: 4 siekia magistro laipsnio ir 2 pradėjo studijas bakalauro studijų programoje. Netolimoje ateityje tikimasi sulaukti didesnio skaičiaus studentų iš šios egzotinės šalies.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: