Studentė, niekada nesimokiusi dailės, savo piešiniais stebina aplinkinius

Samanta Paliulytė

dsc_09681Kiekvienas žmogus turi paslėptą talentą, kurį galima atrasti. Todėl noriu pasidalinti savo istorija, kai netikėtai atrastas talentas gali virsti dideliu pomėgiu ar net darbu.

Niekada nelaikiau savęs menišku žmogumi, tačiau aplinkiniai manė kitaip. Visą gyvenimą mėgau piešti, dariau tai nuolat, nuo pat vaikystės. Vieną dieną tiesiog pabandžiau nupiešti portretą ir tas kartas buvo viso proceso, kuris tęsiasi iki šiol, pradžia. Piešdavau labai dažnai, todėl sparčiai tobulėjau ir sulaukiau pripažinimo. Pradėjau sulaukti užsakymų iš kurių užsidirbu iki šiol. Gimnazijoje prieš kelis metus buvau pristačiusi savo parodą, tikiu, kad ateityje bus daugiau ir daug didesnių parodų.

Kitas mano pomėgis, kuris reikalauja meniškumo yra fotografija, todėl noriu, kad gyvenime mane lydėtų menas. Ateityje noriu išbandyti dizainerės darbą, nes praeityje tam esu skyrusi daug laiko. Dailės niekur nesimokiau, žmonės dažnai negali patikėti, kad esu savamokslė. Visus darbus piešiu pieštukais, kartais piešiu ir ant drobės įvairiais dažais. Tačiau dažniausiai piešiu portertus pieštuku, nes juos piešti man įdomiausia.

Sakoma, kad menas kuriamas pardavimui yra nepalyginamas, kai piešiama savo malonumui, iš širdies, įkvėpimo, tai – absoliuti tiesa, nes piešiant pvz. užsakytą portretą kyla mintis „kaip greičiau pabaigti“, ypač jei atlygis nėra didelis. Manau, kad dėl šios priežasties meno kūriniai yra taip vertinami, nes paveikslas ar piešinys nėra tiesiog popieriaus lapas, jame yra visa savita žmogaus energija, darbas, kuris gali perteikti nepaaiškinamus dalykus.

Sukurti vieną darbą užtrunka labai įvairiai, priklausomai nuo dydžio, objektų ir pan. Dažniausiai 2-4 val. ar ilgiau. Piešimo laikas žinoma priklauso ir nuo pastangų, kuo labiau stengiuosi tuo ilgiau užtrunka. Tai reikalauja labai daug kantrybės nuo pradžios iki pat pabaigos, o tai – labai sunku. Piešiu įvairiu paros metu, kai aplanko įkvėpimas. Laikas piešiant prabėga nepastebimai. Kurti labai padeda muzika. Iš savo penkių metų patirties galiu patvirtinti, kad posakis „1% talento ir 99% darbo” yra tiesa, bet tas 1% yra labai svarbus. Kartais, net pati negaliu patikėti, matydama akivaizdus ir spartų tobulėjimą, kuris dirbant niekada nesustoja. Tikiu, kad kiekvienas žmogus atsineša savo talentą, tačiau ne visi jį randa, tik tie, kurie nuolatos ieško ir niekada nepasiduoda.

Ir tu turi talentą ar įdomią veiklą? Papasakok – info@siauliugidas.lt