Sunkią ligą įveikęs berniukas susitikęs su pareigūnais ir pats pasijuto lyg policininkas

11-metis šiaulietis gavo galimybę pasijusti tikru policijos pareigūnu. Jau du kartus kraujo vėžį įveikusį Abhajų Janušauską susipažinti su policininko profesija pakvietė Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.

Berniuką į policijos komisariatą atlydėjo tėtis Sigitas, kuris sakė, kad sūnui jau seniai labai patinka sukarintos organizacijos – domisi kariuomene, policija, todėl jau kurį laiką lanko jaunųjų šaulių būrelį ir ten yra vienas jauniausių.

Abhajus policijoje susipažino su kinologu ir jo keturkoju kolega, apsilankė areštinėje, apžiūrėjo specialiąsias priemones, išbandė Kelių policijos tarnybos automobilį, pasimatavo specialiąją aprangą. Būtent, mobiliosios kuopos pareigūno darbas Abhajui pasirodė įdomiausias dėl akį traukiančios aprangos ir įvairios ginkluotės.

Įvairūs žaisliniai ginklai yra vieni mėgstamiausių Abhajaus žaislų. Tėtis pasakoja, kad „neapsiginklavęs“ sūnus net iš namų niekur neina: „traukiniu važiavome į Vilnių ir jis pasiėmė žaislinį savo ginklą, sakau, kaip tu ligoninėj su ginklu vaikščiosi? Bet ne, sako, reikia ir viskas. Kai einame į prekybos centrą ar žaislų parduotuvę, jis visada eina kur ginklai, ten – jam įdomiausia“. Abhajus prisimena, kad dėl žaislinio pistoleto buvo sulaukęs net pareigūnų dėmesio: „aš vaikščiojau ir turėjau žaislinį ginklą. Sustojo pareigūnė, paėmė mano pistoletą ir klausė ar tikras, nes labai į tikrą buvo panašus“.

Abhajus prisipažįsta, kad norėtų būti kariu arba policininku, o komisariate labai patiko pasimatuoti specialiąją aprangą ir apžiūrėti areštinę: „įdomiausia buvo kai reikėjo pirštų antspaudus duoti, nes tai buvau matęs tik per filmus“. Po susitikimo su pareigūnais berniukas sakė, kad apsilankymas policijoje labai patiko, o su pareigūnais buvo malonu bendrauti.

Sigitas Janušauskas pasakoja, kad sūnaus sveikata šiuo metu gera: „leukemija susirgo būdamas vos 4,5 metų. Pirmą kartą sėkmingai išsigydė, tačiau po 3 metų liga sugrįžo. Jis tikras kovotojas, du kartus nugalėjo ligą. Tad ir vardas Abhajus jam labai tinka, nes reiškia bebaimis. Dabar tikrintis sveikatą reikia gana retai – užtenka kartą per metus nuvažiuoti į ligoninę“.

Pareigūnai pripažįsta, kad patys turėjo gerai pasiruošti susitikimui. „Tai buvo iššūkis ir mums, nes reikėjo bendrauti su vaiku. Reikėjo apgalvoti, kas jam būtų įdomu, kas patiktų. Labai smagu, kad prie šio sumanymo prisijungė ir kolegos. Užteko papasakoti, kokį vaiką kviečiame apsilankyti policijoje, ir tiek patruliai, tiek Kelių policijos tarnybos atstovai ir areštinėje dirbantys pareigūnai iškart sutiko savo darbą parodyti Abhajui“, – sakė Bendruomenės pareigūnė Danutė Jakubkienė, kuri tikisi, kad ši akcija taps tradicine ir tęsis kasmet.

Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai daug dėmesio skiria bendravimui su jaunimu. Visą vasarą kvietė moksleivius jungtis prie akcijos „Būk kietas“ ir geriau rinktis sporto treniruotes, o ne svaiginimąsi alkoholiu ar rūkymą. Pareigūnai kas savaitę lankosi įvairiose ugdymo įstaigose, mokiniams organizuoja laisvalaikio užsiėmimus.

 

Šaltinis: null