AktualuSportas

Iš Suomijos ŠU sportininkai grįžo su medaliais

Gegužės 13–15 d. Suomijos mieste Tamperėje vyko XXXII SELL (Suomija, Estija, Latvija, Lietuva) studentų žaidynės, kuriose dalyvavo per 1000 sportininkų iš vienuolikos šalių. Varžybų programoje buvo 17 sporto šakų varžybos: lengvoji atletika, badmintonas, krepšinis, šachmatai, grindų riedulys, stalo tenisas, orientavimosi sportas, plaukimas, sunkumų kilnojimas, imtynės, futbolas (7×7), regbis (7×7), dziudo ir kt.

Šiaulių universiteto delegacija šių metų žaidynėse nebuvo gausi – dalyvauta tik trijų sporto šakų varžybose: mot. futbolas (7×7), regbis (7×7), lengvoji atletika. Visi mūsų sportininkai namo grįžo su medaliais.

seln 9Lengvosios atletikos varžybose čempione 1500 m distancijoje tapo Evelina Miltenė, nuotolį įveikusi per 3.29,03 min. Sidabro medalius iškovojo Aurika Balsytė, 800 m distanciją įveikusi per 2.13,00 min., ir Rimgaudas Morkūnas, 1500 m nubėgęs per 3.55,20 min. Visi trys sportininkai studijuoja Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultete.

SELL žaidynių aukso medalius pelnė ir Šiaulių universiteto regbio bei moterų futbolo komandos. Nors šių sporto šakų varžybose dalyvavo tik po tris komandas, mūsų Universiteto sportininkai buvo nusiteikę rimtai kovai ir varžovams nepaliko jokių vilčių nugalėti.

Šiaulių universiteto regbininkai rezultatu 29:10 įveikė Kajaani taikomųjų mokslų universiteto (Suomija) komandą ir rezultatu 42:12 sutriuškino Lietuvos sporto universiteto regbininkus. Aukso medaliais apdovanoti šie Šiaulių universiteto regbininkai: Arnas Zolubas, Dalius Kryžanauskas, Evaldas Burnys, Armandas Kalinauskas, Kornelijus Klimas, Vytaras Bloškys, Antanas Račkis, Donatas Stripeika, (UMSGF studentai), SHMMF absolventas Ignas Jankaitis. Komandą treniruoja Edmundas Ščavinskas.

seln 1Čempionėmis tapusiai Šiaulių universiteto merginų futbolo komandai stiprių varžovių taip pat nebuvo. Šiaulietės rezultatu 8:1 nugalėjo Tamperės technologijos universiteto (Suomija) futbolininkes, o finale rezultatu 16:1 įveikė Tamperės universiteto (Suomija) studentes. Šiauliečių komandoje rungtyniavo: Indrė Venskevičiūtė, Vestina Neverdauskaitė, Tatjana Veržbickaja, Sonata Vanagaitė, Simona Veličkaitė, Dovilė Gailevičiūtė, Kamilė Mockaitytė, Karolina Ragauskaitė, Algimantė Mikutaitė, Arūnė Repečkaitė, Komandos treneris – Rimantas Viktoravičius.

XXXII SELL žaidynėse dalyvavo sportininkai iš 63 universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų. Be Lietuvos, Latvijos, Suomijos ir Estijos universitetų sportininkų, jose dalyvavo ir atletai iš Airijos, Kinijos. Rusijos, Vokietijos, Nepalo, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos ir kitų šalių. Lietuvai atstovavo studentai iš 11 šalies universitetų.