Susisiekimo ministras žada grąžinti Zoknių pervažą

Šiauliuose apsilankęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius prie uždarytos Zoknių pervažos susitiko su dideliu būriu vietos gyventojų, miesto vadovais ir Šiaulių krašte išrinktais Seimo nariais. Ministrui R. Sinkevičiui paklausus, ar reikia atidaryti prieš keletą dešimtmečių uždarytą pervažą, daugelis šiauliečių tvirtino seniai laukiantys tokio sprendimo.

Gyventojams antrino policijos, priešgaisrinės gelbėjimo ir greitosios medicinos pagalbos atstovai. Pagalbos tarnyboms tenka daug laiko gaišti apvažiuojant uždarytą pervažą, dėl to kartais net vėluojama į iškvietimus.

Ministerijos vadovas nesiginčijo dėl būtinybės atidaryti pervažą ir netgi pasiūlė dvi alternatyvas: greičiau ir pigiau įrengti reguliuojamą pervažą arba rinktis ilgesnį ir brangesnį, tačiau saugesnį projektą – viaduką. R. Sinkevičius pabrėžė, kad miestui gali tekti prisidėti savo lėšomis, taip pat būtina sutvarkyti Bačiūnų gatvę iki pat pervažos.

Gyventojai labiau pageidavo viaduko, o Šiaulių meras Artūras Visockas prašė kiek įmanoma paspartinti procedūras ir greičiau pradėti statybą.

„Miestas pasiruošęs rasti lėšų projektui, kuris svarbus gyventojams, specialiosioms tarnyboms ir laisvojoje ekonominėje zonoje besikuriančiam verslui. Tikimės, kad čia atsiras viadukas – ilgalaikis sprendinys, kuris užtikrins žmonių ir transporto saugumą. Ministras minėjo, kad darbai galėtų prasidėti jau 2017 metais“, – sakė meras A. Visockas.

Ministerijos duomenimis, naujas viadukas kainuotų per 3 milijonus eurų.

Šaltinis: null