Susitikimas su albumo „Neregėta Lietuva” autoriumi

Š. m. rugsėjo 19 d. 17 val. 30 min Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyks Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamas susitikimas su žinomu fotografu Mariumi Jovaiša. Gruzdžių miestelio gyventojai ir jo svečiai galės iš pirmųjų lūpų išgirsti išskirtines gamtos fotografo istorijas: kokius iššūkius reikia įveikti gamtoje, norint turėti gerą kadrą, kokiais būdais gamta demonstruoja savo charakterį ir kaip ji priverčia ją pamilti.

 

Fotografijų iš paukščio skrydžio albumo „Neregėta Lietuva“ autorius Marius Jovaiša teigia, kad fotografija suteikia galimybę užfiksuoti ir perteikti realią stebėtojo emociją. „Savo pasakojimu noriu atskleisti, kiek daug gali gamtos fotografija. Pranešime nematysite teksto – tik nuotraukos, kuriomis noriu perteikti savo patirtį, įskaitant ir keliones“, – pasakoja M. Jovaiša. Fotografas dalinsis įspūdžiais nuo Lietuvos iki saulėtosios Kubos, kurią, fotografuoti iš oro iki šiol leista tik vieninteliam M. Jovaišai.

 

„Gamta mane įkvėpė pradėti fotografuoti. Galima sakyti, jog joje atradau save. Mano kokybiškai gyvenimo kasdienybei stiprus ryšys su gamta – neišvengiamas. Esu įsitikinęs, kad žmonės yra dalis gamtos, todėl turiu teisę ne tik ja mėgautis, bet ir įsipareigojimą ją saugoti. Todėl nusprendžiau pasidalinti savo istorijomis – tikiuosi jos įkvėps ir paskatins ieškoti savo variklio, kuris man visą gyvenimą buvo gamta. Pranešime pasakosiu apie pirmąjį žingsnį į gamtos fotografiją, kuris buvo dar vaikystėje, taip pat trumpai apžvelgsiu fotografų kasdienybę: kaip tenka keltis paryčiais, lipti į medžius dėl gero kadro, apie eksperimentinius orlaivius bei kitą įrangą, kuri man padėjo užfiksuoti geriausias fotografijas“, – pasakoja M. Jovaiša.

 

Projektą inicijuoja Elektronikos platintojų asociacija, kuri vienija elektronikos gamintojus bei importuotojus. Ši asociacija finansuoja elektronikos atliekų tinkamą tvarkymą šalyje. EPA projektų vadovės Lauros Vanagienės nuomone, santykis su gamta ir aplinka turėtų rūpėti kiekvienam iš mūsų. „Šiuolaikinis gyvenimas neišvengiamai daro poveikį aplinkai: daugiau vartojame, tad daugiau ir gaminama, daugiau kaupiame namuose, daugiau ir išmetame. Iš vienos pusės galime permąstyti savo poreikius, iš kitos – su turimais daiktais elgtis atsakingai. Mūsų organizacijos viena iš veiklos krypčių – edukuoti visuomenę, kaip tinkamai atsikratyti elektronikos atliekomis. Jeigu jos netinkamai laikomos, išmetamos ne į joms skirtus konteinerius, irdamos jos kelia pavojų aplinkai, tuo pačiu – ir žmogui bei gyvūnams. Teisingai rūšiuodami elektroniką perduodame ją tinkamam ir saugiam sutvarkymui ir tokiu būdu prisidedame prie saugesnės aplinkos kūrimo“, – teigia  L. Vanagienė. Apie tinkamus būdus išmesti nebenaudojamus elektroninius prietaisus bei baterijas daugiau informacijos galima rasti EPA tinklalapyje adresu www.epa.lt.

 

Apie Elektronikos platintojų asociaciją (EPA)

Elektronikos platintojų asociacija  yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. Ji vienija kelis šimtus tarptautinių ir nacionalinių elektros ir elektroninės įrangos gamintų bei importuotojų, tarp kurių – žinomiausi pasauliniai elektronikos gamintojai, pvz., „Electrolux“, „Bosch“, „Siemens“, „Miele“, „Whirlpool“ ir kt. EPA vykdydama savo veiklą organizuoja atliekų surinkimą bei šalies mastu finansuoja daugiau kaip 67 proc. elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymą.