Švytinčių moliūgų jūroje – ir ligoninės žibintai

Chaimo Frenkelio vilos kieme jau ketvirtą kartą surengtame labdaringame projekte „Atrask“ pirmą kartą aktyviai dalyvavo ir Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė, pristačiusi pačių medikų ir kitų ligoninės darbuotojų skobtų moliūgų.

Išradingais švytinčiais ligoninės moliūgų žibintais buvo padabintas visas vilos parko takas. Savo iš anksto skobtus moliūgus rikiavo į eilę Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus, Onkologijos klinikos drauge su Odos ir veneros ligų centro, Psichiatrijos klinikos, Suaugusių infekcinių ligų, II chirurgijos, Nefrologijos, Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Vidaus ligų, Neurologijos, Urologijos, Akių ligų, Gastroenterologijos-endokrinologijos ir kitų skyrių darbuotojai.

Šventei iš moliūgų žibintus kūrė septynių vaikų dienos centrų lankytojai, 70 miesto organizacijų bei pavieniai šiauliečiai. Rengėjai, pradėdami oficialiąją šventės dalį, sakė, kad Ch. Frenkelio vilos parke įžiebta 700 moliūgų žibintų. Šiaulietiška „Moliūgų šventė“ nesiejama su Helovinu, tad organizatoriai ragino iš moliūgų žibintus skaptuoti taip, kad jie keltų ne baimę, o skleistų šilumą, optimizmą, primintų lietuvių liaudies pasakų herojus. „Mūsų „Moliūgų šventė“ yra šviesos šventė. Mūsų tikslas nušviesti tamsų vakarą, sukelti šypseną, o ne – gąsdinti“, – sakė šventės organizatoriai.

Drauge su gausybe šventės dalyvių ligoninės darbuotojai mėgavosi išskirtine nuotaika ir jaukia moliūgų žibintų šviesa sušildyta nedidelio rūmų kiemelio atmosfera. Ligoninės darbuotojai ne tik grožėjosi moliūgų-žibintų švieselių jūra, bet ir klausėsi „X faktoriaus“ dalyvio, daugkartinio dainų konkursų nugalėtojo ir atlikėjo Evaldo Vaikaso dainų, galėjo vaišintis karšta arbata ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių išvirta moliūgų sriuba bei S. Daukanto gimnazijos mokinių išvirta moliūgų uogiene.

Tradicija tapusį moliūgų žibintų renginį organizuoja Šiaulių Rotary ir Šiaulių Auksinio rato Rotaract klubai, vykdydami projektą „Atrask“. Renginio tikslas už renginio metu surinktas lėšas nupirkti vaikų dienos centrų lankytojams žieminių batukų.

Zita Katkienė