Tarptautinės vandens dienos proga – degustacija, prizai bei atsakymai į rūpimus klausimus

Kovo 22 d. švenčiama Tarptautinė vandens diena, skirta atkreipti dėmesį į didžiulę vandens svarbą kiekvienam iš mūsų. Šiauliuose jau tradicija tampa šią dieną minėti prekybos ir pramogų centre SAULĖS MIESTAS, kur Šiaulių valstybinės kolegijos studentai drauge su UAB „Šiaulių vandenys“ organizuoja vis įvairesnes šios dienos minėjimo veiklas.
Net 70 proc. žmogaus organizmo sudaro vanduo, kuris yra itin svarbus, norint palaikyti puikią savijautą. Vandenyje gausu tokių mineralinių medžiagų ir mikroelementų, kaip natris, kalis, kalcis, geležis, fosforas ir kt. Yra žinoma, kad be maisto žmogus galėtų išgyventi net keletą savaičių, tačiau be vandens jis mirtų per kelias dienas.
Šiaulių valstybinės kolegijos studentai, minėdami Tarptautinę vandens dieną, šiauliečius ir miesto svečius šiemet skatino atkreipti dėmesį į vandens svarbą organizmui bei priminė apie geriamojo vandens iš čiaupo kokybę, savybes ir naudą. Renginio svečiai degustavo trijų skirtingų rūšių geriamąjį vandenį ir turėjo galimybę nuspręsti, kuris – stalo, negazuotas mineralinis ar Šiaulių vandentiekio –vanduo yra pats skaniausias. Trumpos apklausos rezultatai parodė, kad stalo vanduo skaniausias buvo 22 proc., negazuotas mineralinis vanduo – 34,6 proc., o Šiaulių vandentiekio vanduo net 43,4 proc. degustacijos dalyvių. UAB „Šiaulių vandenys“ Vandens tyrimų laboratorijos specialistė teikė informaciją apie visų trijų rūšių ragautą vandenį, aiškino apie vandentiekio vandens naudingąsias savybes bei atsakė į degustacijos dalyviams rūpimus klausimus apie Šiaulių miesto ir rajono geriamąjį vandenį.
Renginyje netrūko ir šventinės nuotaikos. Renginio svečiai buvo kviečiami dalyvauti viktorinoje ir atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su vandeniu. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas puikiais prizais, kuriuos dovanojo UAB „Šiaulių vandenys“, šiemet švenčiantys veiklos 70-metį. Nežinantys atsakymo į klausimą sulaukė paguodos prizų ir išgirdo įdomių faktų apie vandenį ir jo svarbą. Šventinę nuotaiką skleidė renginio personažas Lašelis H2O. Kiekvienas, kovo 22 d. apsilankęs prekybos ir pramogų centre SAULĖS MIESTAS, negalėjo nepastebėti vykstančio renginio, nes Lašelis H2O visus sveikino Tarptautinės vandens dienos proga bei kvietė degustuoti ir domėtis geriamuoju vandeniu.
Nors renginys nebuvo ilgas, jis pritraukė daug susidomėjusių įvairaus amžiaus žmonių. Vandenį degustavo bei į viktorinos klausimus atsakinėjo ir jaunimas, ir pietauti atėję darbuotojai, ir gerbiami senjorai. Lašelis H2O daugiausia džiaugsmo suteikė vaikams, kurie noriai su juo fotografavosi.
Norisi tikėti, kad renginys paskatino Šiaulių miesto ir rajono gyventojus vartoti vandentiekio vandenį, suteikė įvairią informaciją ir sukūrė džiugią nuotaiką.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentė Gabrielė Kreimerytė

Šaltinis: null