Tikrinant žvejus, išaiškinta ir kitų pažeidimų

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai savaitgalį vykdydami akcija „Lydeka“ rengė reidus ir tikrino Telšių, Plungė, Akmenės ir Šiaulių rajono vandens telkinius. Grubių mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimų nenustatyta, tačiau darbo aplinkosaugininkams netrūko. Nustatytas vienas atliekų deginimo atvejis, rasta užtverta pakrantė ir sulaikytas brakonierius.

Aplinkosaugininkai šiuo metu vykdo akcijas „Lydeka“, „Tvora“ ir „Atliekų deginimo prevencija“ ir rengia reidus. Didžiausias dėmesys šiai dienai skiriamas žvejams. Savaitgalį apžiūrint vandens telkinius buvo patikrinta apie 70 žvejų. 6-iems iš jų už žvejyba be bilieto surašyti protokolai.

Plungės rajone aplinkosaugininkai tikrindami Minijos upės pakrantes rado užtvertą tvorą. Metalinio tinklo apjuostoje pakrantėje, greičiausiai planuota ganyti gyvulius. Deja, pakrančių tverti negalima ir ūkinė veikla jose taip pat ribojama. Tad aplinkosaugininkai ieškos savininko. Už savavališką pakrančių užtvėrimą, piliečiui gresia bauda iki 144 eurų(ATPK 55 str.). Be to bus skiriamas privalomas nurodymas tvorą pašalinti. Jei per nurodytą terminą nepašalinami žalos aplinkai padariniai skaičiuojama žala gamtai – 144 eurai už tiesinį tvoros metrą. Žalos aplinkai dydis skaičiuojamas ir pridedamas kiekvieną mėnesį, kol bus pašalinami žalos aplinkai padariniai.

Plungės rajone nustatytas ir vienas atliekų deginimo atvejis. Platelių kaime aplinkosaugininkai pastebėjo kylančius juodus dūmus ir pasidomėjo jų priežastimi. Piliečio K.K. (1972 m.) sodyboje buvo rasti kalnai senos buitinės technikos, o sukurtame lauže degė elektros laidai ir įvairūs prietaisai. Vyras teisinosi, taip bandantis išgauti metalą. Deja elektroninės įrangos prietaisai turi būti priduodami atliekų tvarkytojams ir jie už juos moka pinigus. Piliečiui surašytas protokolas (ATPK 83 str.) ir gresia bauda iki 57 eurų. Be to teks atlyginti 100 eurų žalą gamtai.

Plungės rajono aplinkosaugininkų darbas ir čia nesibaigė. Vakar apie vidurdienį iš bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad Telšių rajone, Patausalio kaime gali būti brakonieriaujama. Surengus pasalą Nevarėnų medžiotojų būrelio plotuose sulaikytas pilietis L.P. (1982 m.). Vyras neturėdamas teisės medžioti, neselektyviniais spąstais pagavo bebrą. Brakonieriui surašytas protokolas (ATPK 85 str. 4 d.) ir gresia bauda iki 1737 eurų. Be to už neteisėtai sugautą bebrą teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą – daugiau kaip 300 eurų.