Tikrintos automobilių išmetamosios dujos

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, kartu su policijos pareigūnais rengia reidus ir tikrina transporto priemonių išmetamas dujas. Per kelias savaites patikrinta daugiau kaip 70 transporto priemonių. Nustatyti du atvejai kuomet anglies monoksido išmetamuose dujose kiekiai viršijo leistinas ribas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, atėjus pavasariui, kartu su policija ėmė tikrinti transporto priemonių išmetamas dujas. Aplinkosaugininkai turi prietaisus kiekvienai variklio rūšiai tikrinti ir agentūros atlieka planinę tiek benzininių, tiek dyzelinių variklių išmetamų dujų kontrolę.

Reidai jau surengti Pakruojo ir Radviliškio rajonuose, o šią savaitę automobiliai bus tikrinami Plungės rajone. Pakruojo rajono agentūros darbuotojai patikrino daugiau kaip 20 transporto priemonių ir pažeidimų nenustatė. Radviliškio rajone padėtis kiek kitokia. Praėjusią savaitę Radviliškio rajone aplinkosaugininkai patikrino beveik 50 automobilių. Dviem atvejais buvo nustatytas anglies monoksido išmetamuose dujose normos viršijimas. Netvarkingų transporto priemonių vairuotojams surašyti protokolai.

Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 307 str.) numato, kad transporto priemonių, ne keliais judančių mechanizmų ir įrengimų, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, eksploatavimas užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų. Vairuotojui ir toliau eksploatuojančia netvarkingą transporto priemonę už pakartotinį pažeidimą yra numatyta bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Transporto viršijančio išmetamų dujų kiekį skaičius kasmet mažėja. Pernai Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai patikrino beveik 900-tus transporto priemonių, buvo nustatyti 55 leistinų normatyvų viršijimai. 2014 metai buvo patikrinta daugiau kaip 800 automobilių ir nustatyti 135 leistinų normatyvų viršijimai.