Turistų upė iš Latvijos nesenka: atsakymų Šiauliuose ieškojo Latvijos žurnalistai

Šiauliai traukia latvius žiemą vasarą. Kas taip stipriai vilioja kaimynus Šiauliuose, domėjosi į Šiaulius atvykę Latvijos televizijos žurnalistai.

Latvius masina ne tik pigesnės prekės

Didėjantys turistų srautai iš Latvijos į Šiaulius atviliojo Latvijos valstybinės nacionalinės televizijos „LTV1“ žurnalistus. Juos domino tautiečių apsipirkimo įpročiai ir lankomi turistiniai objektai.

Atsakymų apie latvius masinančias vietas žurnalistai ieškojo ne tik Šiaulių turizmo informacijos centre, bet ir jų tautiečių pamėgtame Šokolado muziejuje. Latvijos žurnalistai laidai „4 studija“, reitingais lenkiančiai net „Žinių“ laidą, yra numatę parengti du televizijos reportažus iš Šiaulių. Juose bus siužetas ir apie šiauliečių kelionių įpročius Latvijoje.

Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis, latviai į Šiaulius atvyksta dėl įvairiausių priežasčių. Dažnas leidžiasi pėsčiomis nuo Šiaulių katedros link Saulės laikrodžio aikštės, neaplenkdamas Talkšos ežero pakrantės. Latviams beveik tradicija tapo apsilankyti unikaliuose miesto muziejuose: Fotografijos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejuose, šimtametes tradicijas puoselėjančiame Šokolado muziejuje, daugiau kaip 20 metų veikiančiame vieninteliame Baltijos šalyse Katinų muziejuje ar atgimusioje vaistinėje-arbatinėje „Valerijonas“. Vien tik muziejų lankymų neapsiribojama.

„Užsukę į Šiaulių turizmo informacijos centrą latviai teiraujasi, kur būtų galima skaniai pavalgyti, klausia apie naujienas. Dažnas išbando „Žiemos skonio“ siūlomas naujoves akcijoje dalyvaujančiose kavinėse. Kaip visada, teiraujasi, kur galima pavalgyti cepelinų“, – pastebi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė. Šiauliai tampa vis labiau pastebimi ir po tarptautinių turizmo parodų. Šią savaitę Šiauliai vėl bus pristatyti Rygoje vykstančioje didžiausioje Pabaltijo šalyse tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2017“, kur suplaukia keli šimtai dalyvių ne tik iš Latvijos, bet ir iš Europos, Afrikos, Azijos žemynų.

Turistų srautas išaugo trečdaliu

Latvius domina ne tik įspūdžiai: apsilankę miesto kavinėse latviai mėgsta įsigyti įvairesnių ir pigesnių prekių prekybos centruose, parduotuvėse ar miesto turgavietėse.

Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis,  2016 m. daugiausia užsienio turistų atvyko iš Latvijos, Ispanijos, Rusijos, Prancūzijos ir Japonijos. Ypatingai išaugo užsukančių į Šiaulių TIC latvių skaičius ir besiteiraujančių informacijos, ką veikti, valgyti, pramogauti mieste bei regione – daugiau nei 41 proc. Latvių įpročius liudija ir gerokai išaugęs įstaigos renginių svetainės lankomumas. Lyginant su 2015 metų duomenimis, lankytojų skaičius išaugo 8,62 proc. arba 8158 lankytojais.

Unikalių muziejų mėgėjai ir pigesnių prekių ieškotojai iš Latvijos savo keliones į Lietuvą tradiciškai mėgsta pagardinti cepelinų porcija. Vietų, kuriose galima paskanauti gardžiais cepelinais Šiauliuose tikrai netrūksta!

Šiaulių turizmo informacijos centras